У Польщі знайшли "найбільш інтригуючий" скарб Княжої доби

Скарби Княжої доби знайшли археологи серед поля кукурудзи у Слушкуві – неподалік Каліша, що у Польщі. Про це розповіли у виданні Nauka w Polsce.

Зверніть увагу В Україні знайшли перстень нащадка султана Сулеймана: що цікавого у знахідці

Дослідженням у листопаді – грудні керував доктор Інституту археології та етнології Польської академії наук Адам Кенджерський. Він розповів, що "кукурудзяна" знахідка – один із найбільш інтригуючих скарбів, виявлених у Польщі. І не дивно, адже у ньому:

  • 6500 срібних монет, дбайливо загорнутих у лляні мішечки.
  • Значна кількість срібних злитків.
  • Свинцеві прикраси та 2 золоті каблучки.

Датують слушкувський скарб часом розквіту Княжої доби – XI та XII століттями. А дізналися про нього, що цікаво, археологи від священника, який у 1980-х роках отримав (замовчимо, у який спосіб) цінну інформацію від шукачів скарбів.

Як археологічна сенсація у Польщі пов'язана з Україною

Знайдені у скарбі каблучки прикрашені дорогоцінними каменями та золотими гранулами, але найцікавіше інше. Одна із них має на собі напис кирилицею: "Господи, допоможи слузі своїй Марії". Це й дозволило пов'язати скарб із княжною з Русі:

  • У той час (нагадаємо, мовиться про XI – XII століття) у польського князя із династії П'ястів Болеслава ІІІ Кривоустого була дружина на ім'я Збислава.
  • Її сестра Марія також вийшла заміж за поляка – вельможу Петра Влостовича.
  • Так от, науковці припускають, що обидві княжни – доньки Святополка Ізяславовича, Великого князя Київського.

Знайдені ж монети можуть бути частиною приданого Марії. Утім, історики визнають і те, що гіпотеза ця приваблива, але перевірити її наразі неможливо.

Радимо прочитати Археологи знайшли цвях, яким розп'яли Ісуса Христа: фото шокуючої знахідки