Зокрема, польська сторона зазначила, що слова німецького канцлера "порушують принципи суверенної рівності країн". Про це написав міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау у соцмережі Х, раніше відомій як твітер, передає 24 Канал.

Дивіться також "Переворот у Польщі в обмін на вступ України до ЄС": у МЗС прокоментували фейк у ЗМІ

Що сказали на заяви Шольца у Варшаві

Рау заявив, що компетенції канцлера Німеччини явно не стосуються розгляду справи у Польщі. Ба більше, глава МЗС Польщі навіть заявив про намагання втрутитися у вибори в країні.

Заяви з цього приводу вказують на наміри втручання у внутрішні справи польської держави й виборчу кампанію у Польщі,
– сказав він.

Він також закликав канцлера Німеччини "в ім'я добрих двосторонніх відносин" поважати суверенітет Польщі та утриматися від заяв, що шкодять їхнім відносинам.

Крім цього, урядовий уповноважений з безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин зазначив, що канцлер Німеччини Олаф Шольц використовує візову проблему для політичного тиску на польську владу. За його словами, важко це оцінювати інакше, ніж тиск на Польщу під час виборчої кампанії.

Разом із тим у польській владі зазначили, що порушення у видачі віз у Польщі є випадковими й уже розслідується службами. Центральне антикорупційне бюро у рамках цього розслідування затримало сімох осіб.

Що відомо про скандал з візами у Польщі

  • Німецький канцлер Олаф Шольц, виступаючи перед своїми прибічниками у Нюрнберзі, висловився за посилення боротьби з нелегальною міграцією. Зокрема, він пригрозив знову ввести прикордонний контроль між Польщею, Чехією та Німеччиною.
  • Причиною цього стала незаконна видача сотень тисяч робочих віз мігрантам у Польщі, які перекочували у Німеччину. Шольц зазначив, що обговорить це питання з польським урядом.
  • За даними уряду ФРН, за перші 8 місяців 2023 року притулок попросили понад 204 тисячі біженців. Це на 77% більше, ніж за аналогічний період 2022 року.