86,6% росіян допускають та підтримують потенціальний напад на території країн Європейського Союзу, серед яких Польща, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Словаччина та інші. 46% респондентів абсолютно впевнені в тому, що уряд Росії має атакувати ЄС, а 40,6% вважають допустимим розширення військових дій. Такі результати соціологічного опитування отримала компанія Active Group.

Варте уваги Удар Росії по нейтральній країні чи країні НАТО – це лише питання часу, – Резніков

Трійка країн, які згідно з соціологічним опитуванням стануть наступними жертвами нападу Росії – це Польща (75,5% опитаних), країни Балтії, серед яких Естонія, Литва, Латвія (41%), а також Болгарія, Чехія, Словаччина та Угорщина (39, 6%). Під час опитування респонденти мали змогу обирати кілька країн.

Варто зазначити, що про негативне ставлення до збройного вторгнення до інших країн сказали лише 13,4% жителів РФ.

До того, згідно з опитуванням, майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни. Серед опитаних 40,3% вважають допустимою ядерну атаку, а 34,3% тією чи іншою мірою підтримують таке можливе рішення влади РФ. Категорично негативне ставлення до використання ядерної зброї лише у 25,5% росіян.

"Спільне враження інтерв’юерів від опитування – росіяни, які погоджувалися спілкуватися, агресивно налаштовані стосовно не лише України, а і Євросоюзу та НАТО. Респонденти або відмовляються від спілкування, дізнавшись тему інтерв’ю, або декларують готовність підтримувати та схвалювати подальші вторгнення РФ до інших країн", – розповів засновник дослідницької компанії "Active Group" Андрій Єременко.

Як проводилося опитування

Соціологами української компанії "Active Group" для пошуку відповіді було проведено телефонне (за допомогою месенджера Viber) опитування за формалізованою методологією (вибірка репрезентативна згідно з суб’єктом федерації, статтю та віком респондента).

При складанні питань використовувалися формулювання обов’язкові для російського середовища. Так, замість слів "вторгнення" чи "війна" в опитуванні використовувалося слово "спецоперація", українські силовики називалися "нацистами" тощо. Звичайно, замість "в Україні" говорилося "на Україні".

Опитування проводилося в період з 11 – 14 березня 2022 методом CATI (телефонне інтерв’ю з використання комп’ютера). Загалом опитано 1557 респондентів. Теоретична похибка за довірчої ймовірності 0,95 не перевищує 2,5%.