Наразі ж продовжується блокування кордону. Тисячі українських вантажівок стоять у кілометрових чергах, очікуючи, коли зможуть перетнути кордон.

Дивіться також Блокування польсько-українського кордону: яка ситуація для легкових автомобілів та автобусів

Україна близька до угоди з Польщею

Качка в інтерв'ю Euractiv розповів, що переговори з Польщею дуже скоро приведуть до заходів для захисту польських фермерів. За словами торгового представника України, це в майбутньому допоможе зняти напруженість та припинить протести на кордоні.

Ми дуже близькі до розробки заходів, які будуть індивідуальними, тимчасовими та корисними для відновлення довіри між усіма зацікавленими сторонами,
– повідомив Качка.

Він додав, що нині Київ готовий перейти до більш гнучкої системи торгівлі між ЄС та Україною. Качка наголосив, що Україна готова "боротися з інтересами сусідів". Зокрема, він пояснив, що пропозиція Єврокомісії щодо лібералізації торгівлі передбачає встановлення так званих "аварійних гальм". За словами Качки, вони потрібні для того, щоб у разі напливу певної продукції не перевищувати середні обсяги імпорту.

"Ми готові до необхідних правил або інструментів у нашій двосторонній торгівлі", – додав Качка.

У Польщі анонсували мітинги по всій країні

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на зустрічі з польськими протестувальниками заявив, що не закриватиме кордон. Водночас, як пише polsatnews, один із лідерів фермерських протестів Анджей Собоцінський заявив, що розмова з урядом буцімто була про "дрібниці".

Щодо кордону, то він сказав, що не буде закривати кордон. Він краще виведе надлишок зерна з польського ринку... Це було б певним вирішенням проблеми, бо дало б фермерам можливість спорожнити свої склади та збирати новий урожай,
– заявив Собоцінський.

Один із представників протестувальників Роман Кондров зазначив, що саме фермери "керують ситуацією", тому, поки уряд не задовольнить їхні потреби, – протести продовжуватимуться.

Ба більше, фермер Станіслав Барна анонсував, що скоро відбудуться протести, які "зупинять усю Польщу".

"Стоїмо далі на барикадах, протестуємо. На 20 березня анонсуємо протест у всій Польщі, у кожній ґміні, у кожному повіті. Від 7:00 до 19:00 вся Польща зупиниться. Діти не доїдуть до шкіл, люди не доїдуть до роботи, але ми не маємо іншого виходу. Наші господарства на межі банкрутства; мусимо зробити все щоб уряд нас почав серйозно трактувати. Мусимо дотиснути, перепрошуємо за незручності", – заявив після зустрічі з прем'єром Туском Барна.