Про що говорили політики

Подробиці телефонної розмови Лукашенка з держсекретарем Сполучених Штатів Майком Помпео розповіла пресслужба самопроголошеного президента Білорусі. Про це повідомили у провладному виданні "БелТА".

До речі Посольство США у Мінську закликало американців покинути Білорусь перед масштабним протестом

За їхніми даними, Лукашенко заявив – Росія є головним союзником Білорусі. Також він закцентував на підтримці, яку Москва надає в такий важкий політичний період. Водночас, як запевнив Лукашенко, Росія начебто не втручається у внутрішні справи Білорусі.

Погрози Лукашенка

Щобільше, Лукашенко пригрозив "вимушеною реакцією" на ймовірні агресивні дії з боку Литви та Польщі. Однак Помпео переконував його, що ні НАТО, ні інші країни не несуть загрози для Білорусі.

Що цьому передувало

Зауважимо, напередодні посольство США у Мінську закликало американців запастись харчами, ліками та готівкою напередодні масштабного протесту у Білорусі 25 жовтня. Крім цього, у дипломатичній установі порекомендували громадянам США, за можливості, покинути країну.

Раніше лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська висунула ультиматум Лукашенку. Якщо влада Білорусі до 25 жовтня не виконає низку вимог, вся країна вийде на мирний протест. Зокрема, опозиція вимагає, аби Лукашенко пішов з посади, влада припинила насильство над мирними білорусами та звільнила політв'язнів.