Військовослужбовець Національної гвардії України Дмитро Фінашин вижив після складного поранення в бою та дістався до безпечного місця, не маючи провізії протягом двох днів.

Читайте також Удар по Одещині та відбиті ворожі наступи на Донбасі: основне за 124 день війни

Історію нацгвардійця розповіли журналісти ТСН. Дмитро Фінашин з бойовим позивним "Фін" отримав кульове поранення та зміг вижити, подолавши тяжкий шлях до товаришів по службі.

Зараз чоловік перебуває у шпиталі, де йому вже зробили 4 операції.

Виконуючи бойове завдання, Дмитро Фінашин та його побратими потрапили у ворожу засідку.

За словами Фінашина, його побратим Олександр з позивним "Азов" отримав 2 кульових поранення. Дмитро разом з іншим товаришем по службі "Сократом" кинулися рятувати пораненого бійця. Але "Фін" також отримав поранення в руку.

Згодом Дмитро отримав ще два поранення – одна куля влетіла в шолом чоловіка, а друга – розтрощила ліву руку. На жаль, український захисник "Сократ", який також був разом з військовослужбовцями, загинув у бою.

"Азов" та "Фін" домовились, що перший піде у розвідку. Та, повернувшись, побратим Дмитра зрозумів, що чоловіка вже немає на місці.

Я лежав на спині, штовхався п’ятками, головою підтягувався, наче хробак якийсь. І отак по сантиметрику рухалися вперед,
– розповів "Фін".

Незабаром Дмитро залишився один. За словами пораненого, найбільше він боявся загинути.

"Ніхто тебе не знайде, тебе не поховає дружина, тебе не зможе оплакати мама. І не в бою, не так, як ти це уявляв колись. Ну, собача якась смерть", – розповів Дмитро.

Фінашин пережив жахливу спеку, і з останніх сил знайшов поблизу воду.

Спрага просто палили із середини, сонце палюче. Я знекровлений, по суті, знесилений. Брудна, абсолютно, просто глина, на яку розлили трошки води. Я її починаю пити. І цей мул, як пилососом, і увібрав. Але мене це не цікавило, то була вода,
– згадав "Фін".

Вночі, на відміну від дня, було дуже холодно. У Дмитра почалися галюцинації. Чоловікові бачилось, що по нього прийшли його побратими.

У безлюдному полі "Фін" провів 2 доби, і врешті-решт побачив українських військових.

Я дивлюсь: там штани піксель ЗСУ. Настільки я був радий ті штани побачити. Думаю, слава небесам, аж плакати хотілося від щастя,
– розказав Дмитро.

Чоловіка знайшли військові 80 бригади. Дмитра оперативно евакуювали. Його нагодували вафлями, про які він згадував з особливим теплом.

Вже у шпиталі Дмитра оглянули та констатували тяжкі травми. Руку військового довелося ампутувати. Та, за словами лікарів, Дмитро дуже швидко відновлюється після травми.

Зараз Дмитро вчиться жити без руки та пальця. За словами військового, єдине, що його турбують лише фантомні болі.

Ти лежиш, не болять ніякі рани. А болить рука, якої немає. Я лежу, дивлюсь. Кажу: "Мозку, ну зрозумій, там нічого немає", а воно не допомагає,
– розповів "Фін".

Дмитро вже має плани на майбутнє – після реабілітації він хоче вчити воювати солдатів.

Дивіться також: Розумів, що лечу у заблокований Маріуполь, — поранений захисник розповів про евакуацію з Азовсталі