Про це Порошенко заявив у четвер, 20 вересня, з трибуни Верховної Ради, звертаючись до парламенту зі щорічним посланням.

Повинен бути продемонстрований реальний прогрес у врегулюванні (конфлікту на Донбасі), головним індикатором якого є узгодження параметрів розгортання на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН. Обов'язково на всій території окупованих районів, обов'язково з її виходом на російсько-український кордон,
– сказав президент.

Читайте також: Порошенко пропонує прибрати з Конституції положення про Чорноморський флот РФ у Криму

Він також повідомив, що планує незабаром особисто підняти це питання на Генеральній асамблеї ООН. За словами Порошенка, це дозволить створити умови для виконання пунктів безпеки частини мінських домовленостей, включаючи виведення російських військ з української території.

"Якщо цього не відбудеться, закон про особливий порядок місцевого самоврядування так і не запрацює. Вся відповідальність за зрив мінського процесу ляже на Росію", – наголосив президент.

Що таке Генеральна Асамблея ООН? Головний дорадчий, директивний і представницький орган Організації Об'єднаних Націй. Генасамблея ООН має повноваження, зокрема розглядати загальні принципи співробітництва у справі підтримки міжнародного миру і безпеки, в тому числі в питаннях роззброєння, і робити відповідні рекомендації; обговорювати будь-які питання, які стосуються підтримки міжнародного миру і безпеки, і робити рекомендації щодо таких питань; рекомендувати заходи мирного врегулювання будь-якій ситуації, яка могла б порушити дружні відносини між націями.