Про це розповів Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Одеської області в четвер, 28 грудня, передає "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Хто володіє найбільшими запасами газу у світі: інфографіка

"Що сталося протягом останніх двох років? Ми енергетично незалежні. Вони (Росія – "24") стукають: може візьмете наш газ? Ні, у нас усе добре. Якщо він буде дешевий і чесний, не корупційний, – будь ласка", – сказав глава держави.

При цьому Порошенко наголосив, що за дотримання згаданих умов українська влада готова піти на такий крок "для того, щоб знизити тарифи для наших людей".

Пояснюючи наявність серед вимог української сторони відсутності корупційної складової в можливому контракті на постачання блакитного палива з Росії, президент зазначив, що "20 років Україна була на "голці" корупції та залежності від російського газу".

Тому лише рішучими діями, зокрема в міжнародних судах, нашій державі вдалося забезпечити енергетичну незалежність і справедливі ціни на газ. При цьому, Порошенко нагадав, що "Нафтогаз України" нещодавно виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу по усіх спірних питаннях.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що Україна вже понад два роки не купує газ у Росії, тож газовий шантаж Кремля пішов у минуле.