Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Так, раніше прем'єр-міністр Яценюк заявляв, що в 2015 році максимальний розмір зарплати для працівників бюджетних установ і організацій не буде перевищувати 7 мінімальних зарплат. Ця норма не поширюється на учасників АТО, на військових, на Антикорупційне бюро, Національне агентство з боротьби з корупцією.

Читайте також: Порошенко створив делегацію для переговорів щодо порушення Росією зобов'язань

Для співробітників держкомпаній встановлені обмеження по розміру зарплат на рівні не більше 10 мінімальних зарплат, за винятком об'єктів держвласності, стратегічних підприємств. Крім того, уряд має намір оприлюднити рівень зарплат службовців усіх державних компаній.

Чисельність ГПУ скорочується з 20 до 15 тис. При цьому, при звільненні з органів прокуратури, пенсійне забезпечення для співробітників прокуратури передбачено на тому ж рівні, як і для інших категорій.

При цьому, в законі зберігаються норми про фінансування помічників народних депутатів і консультантів.

Також незмінними залишаються всі норми закону "Про освіту".

Прийняли наступне рішення - обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу методичних кабінетів в галузі освіти та скорочення витрат на їх утримання,
- заявив раніше Яценюк.

Також зберігаються всі норми, що стосуються вступу до навчальних закладів поза конкурсом. Безкоштовним харчуванням у професійно-технічних училищах будуть забезпечуватися діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з малозабезпечених сімей, і уряд визначить відповідний порядок.

Було прийнято також рішення залишити положення про харчування для хворих в закладах охорони здоров'я без змін.

Що стосується пільгового проїзду, то після обговорення законопроекту з парламентською коаліцією напрацьований наступний механізм: до 1 червня 2015 пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 ця пільга надається: інвалідам 1 та 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та особам, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи та учасникам бойових дій.

Читайте також: Постраждалим на Майдані продовжать виплачувати допомогу у 2015 році

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахування доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

Додамо, що Порошенко сьогодні вже підписав закони про спрощення капіталізації банків, про зниження єдиного соцвнеску, про введення додаткового імпортного збору, про посилення контролю за трансферним ціноутворенням та про реформу міжбюджетних відносин.