Як повідомляється на сайті парламенту, відповідний законопроект №1343, внесений главою держави, був прийнятий Верховною Радою в першому читанні 11 грудня, а в другому читанні і в цілому - 25 грудня нинішнього року, після чого направлений на підпис президенту. У понеділок він був повернутий з його підписом.

Як відомо, 25 грудня, депутати Верховної Ради ухвалили закон, який передбачає значне розширення повноважень Ради національної безпеки і оборони та секретаря Радбезу.До компетенції РНБО закон вводить координацію і контроль діяльності органів влади у сфері протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Зміни передбачають, що РНБО зможе не тільки подавати пропозиції президенту, але й приймати рішення з низки питань, таких як: визначення стратегічних національних інтересів України, удосконалення системи забезпечення нацбезпеки та організації оборони, реорганізації та ліквідації органів виконавчої влади у цій сфері, проект державного бюджету по статтях, пов'язаних із забезпеченням нацбезпеки і оборони.

Раніше Лещенко звинуватив спікера Верховної Ради у недотриманні Конституції. Народні депутати, які виступають проти розширення повноважень РНБО, направили Президенту України звернення, щоб він наклав вето на новоприйнятий закон "Про Раду національної безпеки і оборони України".