Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Я – військовополонений, – Саакашвілі у залі суду

Як розповідає політолог, навіть відоме міжнародне видання The Economist опублікувало статтю із заголовком "Україна, не здавайся". Автор статті, зокрема, зазначає, що влада України втрачає довіру на Заході. А рейтинг Росії в Україні росте.

За словами Давидюка, конфлікт між Саакашвілі і Порошенком, а також скандал із НАБУ створили напруження. І те, що Порошенко пішов на такі дії – надзвичайно велика помилка, президент заганяє себе в глухий кут. Хоча, можливо, це була ідея не Порошенка, а його партнерів по коаліції – "Народного фронту".

Порошенко цю гру організував, але носіями вигоди будуть інші. Це однозначно вигідно Росії – зробити залежною владу України після можливого реваншу на наступних виборах проросійських сил. Граючи в свої внутрішні ігри, Порошенко почав втрачати зовнішній вектор,
– наголошує Микола Давидюк.

Водночас, підкреслює політолог, те, що західні партнери тиснуть на Порошенка, – позитивно. Тому що глава держави вирішив півтора року, які залишилися до наступних виборів, зайнятися своєю піар-кампанією замість того, аби займатися країною. На думку Давидюка, якби Порошенко зараз продовжував робити реформи, які розпочав у 2014 році, то був би сенс за нього голосувати. Тиск Заходу може змусити Порошенка розпочати робити реальні кроки щодо реформ. З іншого боку, якщо він цього не почне робити, то будуть дострокові вибори президента.

Читайте також: Порошенко vs Саакашвілі: хто тут зрадник?

Нагадаємо, ввечері 8 грудня правоохоронці затримали Міхеїла Саакашвілі. Його доставили до ізолятора тимчасово тримання, де почали збиратись його прихильники. Генпрокуратура просить для Саакашвілі домашній арешт. Сам затриманий оголосив безстрокове голодування.