Таку думку висловив журналіст та колишній нардеп Сергій Лещенко. За його словами, Чаус міг розповісти деталі своєї втечі в Молдову, до якої нібито причетний п'ятий президент України.

До теми Викрадення Чауса: у Держприкордонслужбі не знають, чи перетинав суддя український кордон

Порошенку не вигідно, щоб Чаус з'явився в Україні. Адже тоді екссуддя даватиме свідчення не стільки про 150 тисяч, а про те, як його вивозили з України,
– розповів він.

На думку Сергія Лещенка, ця історія є найперспективнішим кримінальним провадженням, в якому фігурує Порошенко.

Лише Порошенко міг організувати таку спецоперацію, – Лещенко про втечу Чауса

Він пригадав, що історія вивезення Чауса з України описана на молдавському сайті журналістських розслідувань RISE. Там є тексти судових документів з України. Зокрема ухвала Вищого антикорсуду, де описано, що Чауса вивозили з України за вказівкою керівника особистої охорони Порошенка Юрія Федорова.

Також там фігурують:

  • агент Головного управління розвідки Міністерства оборони України;
  • тодішній депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Грановський.

Сергій Лещенко підкреслив, що все це вказує на високий рівень залученості українських спецслужб. І Чаусу вдалося вилетіти з України за паспортом громадянина Молдови.

Весь цей масштаб вказує, що тільки президент Порошенко міг організувати таку спецоперацію. Він має великий інтерес, щоб Чаус все це не повідомив слідству. Тому що ця справа може стати для Порошенка лебединою піснею,
– вважає журналіст.

Сергій Лещенко прокоментував викрадення судді-втікача Чауса: відео

Втеча судді Чауса з України: що з'ясували журналісти

  • Журналісти-розслідувачі сайту RISE Moldova повідомили, що суддю Миколу Чауса могли вивезти з України на чартерному літаку.
  • Зробити це, ймовірно, вдалося завдяки паспорту громадянина Молдови В'ячеслава Турку.
  • ЗМІ зауважили, що 22 серпня 2016 року громадяни Молдови В'ячеслав Турку та Дорін Дамир прилетіли до Києва на чартерному літаку в бізнес-джеті.
  • Скандальний суддя разом із Дамиром могли перетнути український кордон без проходження прикордонного контролю. ЗМІ посилалися на матеріали Національного антикорупційного бюро, де мовиться про зовнішню схожість Чауса та Турку, завдяки чому стала можливою підміна.