Наразі спостерігають, що буде робити танкер під назвою "Sunny Liger". Якщо власник судна вирішить спробувати розвантажитися в порту Амстердама, не факт, що йому дадуть на це "зелене світло".

Важливо ЄС наступного тижня може схвалити нафтове ембарго та санкції проти Сбербанку, – ЗМІ

Попри це офіційно йому дозволено завантажуватися та розвантажуватися в Нідерландах. Хоча нафтовий танкер повністю завантажений у російському місті, але він плаває під прапором Маршаллових островів. Через це судно не підпадає під європейські санкції.

Як відреагували в Україні

"Нафтовий танкер "Sunny Liger" з російською нафтою увійшов в порт Амстердама. Ми закликаємо уряд Нідерландів вимагати негайного відходу цього судна. Нідерланди, підтримку яких Україна дуже цінує, не повинні стати місцем для брудних російських нафтових схем", – написав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Що відомо про санкції проти Росії щодо нафти

  • Держави-члени Європейського Союзу досі не мають згоди щодо повного ембарго або підвищення мит на імпорт російської нафти та газу.
  • Проти заборон на імпорт нафти й газу виступали Німеччина та Австрія, які отримують більшу частину цих ресурсів з Росії.
  • Зʼявилася інформація, що Німеччина погодилася припинити постачання російської нафти. Це допоможе ЄС запровадити ембарго на постачання сирої нафти з Росії. Цей пункт можуть включити в наступний пакет санкцій.

Дивіться більше – Новий пакет санкцій суттєво вдарить по Кремлю: відео