Про це стало відомо із листа послів країн "Великої сімки" та голови представництва Євросоюзу в Україні Хюга Мінгареллі від 25 жовтня на адресу президента України, повідомляє "Європейська правда".

Посли оцінили досягнення України у боротьбі з корупцією, зокрема відзначили важливість діяльності НАБУ та запуск системи е-декларування.

Ми спостерігаємо, що протягом останніх тижнів кілька законодавчих ініціатив несуть загрозу цій важливій антикорупційній системі (е-декларацій, – ред.) та реформам на порядку денному,
– мовиться у повідомленні.

Читайте також: Дві найбільші проблеми з е-декларуванням

Зокрема, деякі законопроекти, якщо будуть прийняті, зможуть послабити систему електронних декларацій і згорнути правомірність НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в дослідженні та веденні справ щодо корупції високого рівня,
– мовиться у листі.

Посли також висловили свою стурбованість щодо технічних збоїв у системі е-декларацій та закликали зробити всенеобхідне, щоб виправити це.

Автори листа також зазначили, що повна незалежність від політичного втручання має першочергове значення для цих інституцій у боротьбі проти корупції.