Як повідомляє 24 канал, під президентськими вікнами активісти, одягнені в маски вовків, вийшли на протест під назвою "Та послухай ти вже ті плівки". Вони також влаштували перформанс і обмотували людину з маскою президента в плівки.

Читайте також ВРП відмовилася відсторонити суддю Вовка: як він відреагував на це

Цим вони хотіли показати, що президент ігнорує один з найгучніших скандалів в судовій системі України. Плівки, які принесли активісти символізують саме ті записи, які оприлюднило НАБУ, і які свідчать про корупцію та спробу захопити владу.

Активісти вимагають, аби президент перестав робити вигляд, що навколо одіозного ОАСК не відбувається нічого.

Активісти обмотали людину в масці президента плівками: відео

Чому саме президент має нести відповідальність

Як зауважила активістка Автомайдану Катерина Бутко президент несе персональну відповідальність за те, що робить Вища рада правосуддя. Оскільки делеговані ним члени ВРП, як й інші представники, одноголосно голосували за те, що Вовка не можна відсторонювати від посади.

Також активістка пригадала, що минув рік, як президент обіцяв розібратися щодо теми плівок та питання ОАСК. Однак і досі цей найгучніший скандал у судовій системі залишається поза його увагою.

Судді ОАСК, фактично, на цих плівках обговорюють захоплення влади, керування державними органами, розповідають про те, що їм належить як і ОАСК, так і Конституційний суд. Тобто, фактично, керують обома судами,
– розповіла вона.

За її словами, президент є єдиною персоною, який може ліквідувати ОАСК. Саме цього насамперед вимагають активісти.

Акція протесту під Офісом Президента / Фото "Цензор.НЕТ", Олег Климчук для 24 каналу

Вона також наголосила, що очищення ВРП є однією з вимог Міжнародного валютного фонду. І додала, що зараз у президента розроблений новий законопроєкт щодо судової реформи, де поза увагою залишається очищення цього державного органу.

"Відтак це є порушенням наших міжнародних зобов'язань", – зазначила активістка Катерина Бутко.

Коментар координаторки проєкту PROSUD, активістки Катерини Бутко: відео

Справа суддів ОАСК: що відомо

  • 17 липня НАБУ повідомило про підозру голові ОАСК Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову та ще 5 суддям і керівнику Державної судової адміністрації Зиновію Холоднюку.
  • НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні, неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів.
  • У суді заявили, що підозри було оголошено не за правилами. Вовк написав у фейсбуці, що перебуває в Україні і готовий прийти на допит після того, як йому передадуть повістку в законний спосіб. Аналогічну заяву зробив ОАСК щодо інших оголошених у розшук суддів.
  • У САП повідомили, що в Окружний адміністративний суд міста Києва знову направили підозри суддям.