Таку заяву він зробив у ефірі одного з українських телеканалів.

Однозначно, дуже добре, що була швидка реакція України, українського МЗС, було заява президента щодо інциденту. Це дуже важливі елементи дипломатичного захисту, чи я б сказав нападу. Україна, однозначно, повинна використати цю трагедію, вибачте за таке поєднання "використати" та "трагедію", для свого національного інтересу,
– наголосив дипломат.

Читайте також: Порошенко провів переговори з Тіллерсоном: подробиці розмови

Також він зауважив, що це перша загибель міжнародного спостерігача.

"Не так часто гинуть люди, які покликані допомогти Україні відновити мир і спокій на своїй території. Якщо це громадянин США, а про це заявив сьогодні МЗС Австрії, то це буде мати ще більший резонанс. Аналогічно, якщо поранено громадянку Німеччини. Насправді, я більше бачу в цьому тужному інциденті той політичний зміст, що Україна повинна використати на свою користь", – підкреслив Лубківський.

На його думку, українській стороні слід долучитися до розслідування події та надати своїх фахівців, дипломатів і правоохоронців.

"Всі аргументи слід професійно довести до наших колег в ОБСЄ, міжнародних партнерів, США та МЗС Франції, яка сьогодні проводить президентські вибори", – додав посол.

Нагадаємо, уранці 23 квітня під час здійснення патрулювання на окупованій частині Луганщини машина СММ ОБСЄ підірвалася, внаслідок чого загинув один спостерігач місії. Крім того, контузії зазнала ще одна громадянка Німеччини, яку госпіталізували.

Терористи так званої "ЛНР" та речник міністра закордонних справ Австрії заявляли, що загиблий був громадянином США, натомість радник МВС Антон Геращенко стверджує, що він був громадянином Великобританії.

Зауважимо, що в ОБСЄ одразу відреагували на цей інцидент. Також в українському МЗС заявили, що підрив автомобілю – це спроба Росії залякати Спеціальну моніторингову місію.

Натомість у російському зовнішньополітичному відомстві виступили з дивною заявою про те, підрив автомобілю – це "цинічна провокація", а також заявили про необхідність переговорів між Києвом, Донецьком та Луганськом.