Посол Швеції в Україні Мартін Хагстром задоволений ходом екологічної реконструкції металургійного комбінату "Запоріжсталь". Про це йдеться прес-релізі компанії, передають "Коментарі".

Він також зазначив зрушення підприємства на шляху екологічної модернізації, як це роблять європейські компанії.

У повідомленні також йдеться про те, що Мартін Хагстром, що знаходиться в Запоріжжі в четвер з робочою поїздкою, ознайомився з ходом екологічної реконструкції комбінату. Він відвідав сучасну диспетчерську, ознайомився з роботою системи візуалізації та моніторингу технологічних процесів "Підприємство на долоні", в яку інтегрована система онлайн-моніторингу промислових викидів.

Крім того, посол відвідав один з об'єктів екологічної модернізації "Запоріжсталі", визнаний кращим промисловим об'єктом 2014 по версії ДАБК, – новий травильний агрегат в цеху холодної прокатки №1. При цьому дипломат підкреслив позитивну динаміку в екологізації виробничих процесів і акцентував на застосуванні "зелених" рішень. З 2012 року на ці цілі комбінат направив понад 8,8 млрд грн.

"У Швеції питання екологічної реконструкції підприємств є дуже актуальним. За підсумками візиту на "Запоріжсталь" я бачу, що комбінат рухається тим самим шляхом розвитку, що і наші підприємства. Комбінат реалізував великі інвестиційні проекти, в тому числі у співпраці зі шведськими компаніями. Заплановано чимало перспективних проектів. Це правильний європейський шлях розвитку", – констатував Мартін Хагстром, якого цитує прес-служба.

Дипломат також зустрівся з міським головою Запоріжжя Володимиром Буряком, обговорив партнерство в реалізації проекту "Безпечне місто", ознайомився з проектом будівництва лінійного прискорювача в місті.

Як відомо, "Запоріжсталь" – одне з найбільших промислових підприємств України, продукція якого широко відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку і в багатьох країнах світу. Спеціалізація – високоякісний сталевий г/к рулон, г/к лист, холоднокатаний лист, х/к рулон з вуглецевих і низьколегованих сталей, а також сталева стрічка, чорна жерсть, гнутий профіль. Основні споживачі – виробники зварних труб, підприємства автомобільного, транспортного, сільськогосподарського машинобудування, виробники виробів побутової техніки.

"Запоріжсталь" знаходиться в процесі інтеграції до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%).

ТОВ "Метінвест Холдинг" – керуюча компанія групи "Метінвест".