У дипломатичному відомстві нагадали, що наразі відносини України та Грузії перебувають "на високому рівні". Зокрема, нещодавно президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та президент України Володимир Зеленський обмінялися візитами.

Зауважте Україна підтримує територіальну цілісність Грузії: МЗС зробило заяву до 13 річниці агресії Росії

Разом з тим, існують сили, які бажають втрутитись та нашкодити відносинам між двома країнами,
– наголосили у посольстві.

У своїй заяві дипломатичне відомство повідомило про вкрай негативне ставлення до організації турів на окуповану територію Грузії.

У посольстві зауважили, що дії туристичної компанії є неприйнятними. Особливо з огляду на стратегічне партнерство України та Грузії.

Реакція МЗС України

  • У МЗС України у коментарі 24 каналу підтвердили отримання ноти від посольства Грузії через організацію турів до тимчасово окупованої Абхазії.
  • Діяльність Kuluar у відомстві назвали абсолютно неприйнятною. Там нагадали, що Україна також потерпає від агресії та тимчасової окупації Росією своїх територій
  • У МЗС України наголосили: питання вже опрацьовують відповідні органи державної влади. Зокрема правоохоронні відомства.

Що розповів ютуб-блогер

  • Валерій Маркус на своєму ютуб-каналі MARKUS розповів, що Kuluar начебто пропонує тури в окуповану територію Грузії – Абхазію.
  • Окрім того, блогер оприлюднив телефонну розмову свого знайомого, який, вдаючи з себе російського бойовика, зателефонував до Kuluar. Граючи роль, чоловік намагався домовитися про відпочинок у Карпатах для себе та ще 18 "товаришів".
  • Працівниця Kuluar повідомила, що їхня компанія організує відпочинок для окупантів лише, якщо вони самостійно потраплять на територію України. Окрім того, вона запевнила: "якщо говоритимете російською і будете без форми, то нічого страшного".

Відповідь Kuluar

  • Очільник компанії Тарас Позній заявив, що Kuluar не провів жодного туру в Абхазію. На сайт вона потрапила давно, "коли її нам запропонували як партнерську програму".
  • За словами керівника, Kuluar тільки консультував клієнтів і передавав їх партнерам. Згодом нібито навіть цю послугу ліквідували. Однак "маршрут висів на сайті, як і десяток інших неактивних. Там, де є рік у назві, він у нас автоматично змінюється на наступний – так треба для SEO".
  • Позній також зауважив, що маршрут вже прибрали з сайту. Окрім того, керівник наголосив: Kuluar просить вибачення у грузинського народу.
  • Позній також зауважив, що була друга частина розмови менеджерки компанії з "бойовиком". Там жінка відмовилася брати передплату і допомагати окупантам.