Міхеїл Саакашвілі виїхав в Україну 9 вересня. Напередодні він виклав у Facebook фото із сином на велосипедах. Вночі екс-президент Грузії запостив фото із польського міста Жешува, що за 100 км від польсько-українського кордону. У Жешуві він зустрівся з депутатами від "Батьківщини" на чолі з Юлією Тимошенко та з іншими українськими політиками. Із польського Перемишля Саакашвілі мав відправитися до пункту пропуску "Краковець". Там на нього чекали депути "Самопомочі".

Читайте також: Заберемо у Саакашвілі паспорти і повернемо в Польщу, – Держприкордонслужба

Однак вдень 10 вересня плани Саакашвілі змінилися: він разом із делегацією українських політиків сів на потяг "Інтерсіті+" сполученням Перемишль – Львів. Та потяг не відправився в пункт призначення. Провідники сказали, що отримали "вказівку" не їхати, поки в потязі перебуває людина без громадянства. Пасажирам потяга запропонували альтернативний варіант – добратися в Україну автобусами.

Згодом Саакашвілі вирішив потрапити в Україну автобусом через пункт пропуску "Шегині". Втім, там його та всіх людей, які перетинають кордон, також чекають безпрецедентні заходи. Польські прикордонники пропустили автобус із Саакашвілі, та одразу після цього українська сторона закрила кордон.

Українські прикордонники попередили журналістів, що 10 вересня в пункті пропуску "Краковець" робота працівників медіа буде обмежена. Силовики в суботу кілька разів спробували завадити активістам з Києва добратися до пункту пропуску на кордоні. 9 вересня до пункту пропуску "Краковець" прибули десятки "тітушок".

Саакашвілі припускає, що після його повернення в Україну його спробують викрасти і видати грузинській владі. Як відомо, ГПУ отримала копію запиту грузинських правоохоронних органів на видачу Саакашвілі Грузії. Зазначимо, Як відомо, Порошенко позбавив його українського громадянства 26 липня – коли він якраз був у США. Відтоді Саакашвілі в Україну не повертався.

Міхеїл Саакашвілі повертається в Україну: дивіться відео онлайн (транляція UMN):

Саакашвілі у потязі сполученням Львів – Перемишль. "Інтерсіті+" не хочуть відправляти, "поки в потязі перебуває людина без громадянства". Трансляція Єгора Фірсова

Повернення Саакашвілі в Україну: трансляція з Польщі від НТА