Веніславський наголосив, що законопроєкт назвали "Проєкт Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів, пов'язаних з удосконаленням питань мобілізації, військового обліку, проходження військової служби".

Зверніть увагу Українців можуть зобов'язати носити з собою військовий квиток: нардеп пояснив причини

У законопроєкті насамперед уточнили, що таке – особливий період. Веніславський зауважив, що на сьогодні це питання – досить розмито прописано. Тим часом у проєкті закону мовиться, що особливий період – це період, який настає від моменту ухвалення рішення про проведення мобілізації і до часу демобілізації та завершення воєнних дій.

Окрім того, у документі удосконалюють питання, пов'язані з обов'язками військовозобов'язаних.

Також у законопроєкті ми плануємо прописати можливість вручення повістки не лише особисто під розписку, але і через електронну пошту та рекомендованим листом. Тобто сповіщення про надходження рекомендованого листа надходить до поштової скриньки, а уже сам лист з повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб,
– мовиться у повідомленні.

Веніславський наголосив, що це – публічна повістка.

На якому етапі цей законопроєкт

Українців попередили: цей законопроєкт наразі перебуває на етапі напрацювання. Він досі – не зареєстрований. Водночас, за словами Веніславського, зареєструвати цей документ у фінальному варіанті можуть вже найближчим часом. Зокрема, до кінця цього тижня.

Окрім того, Веніславський наголосив, що у цьому законопроєкті взагалі не мовиться про вік призову на військову службу за мобілізацією.

Також Веніславський зізнався, що питання демобілізації – найскладніше.

"Питання демобілізації найскладніше, відверто скажу. Наскільки мені відомо, демобілізація під час повномасштабного вторгнення у новітній світовій історії у жодній з країн не застосовувалась",
– мовиться у повідомленні.

Наразі тривають різноманітні дискусії. Зокрема, є погляд, що після 36 місяців людина може отримати право на демобілізацію. Водночас наразі це питання у Комітеті не узгодили. Деталі можуть оприлюднити згодом.