Однак німецькі опозиційні політики виступили проти присудження премії українському президенту. Про це 24 Каналу розповіла членкиня німецько-української спілки Ukrainer in Aachen e. V. Анна Кисіль.

Читайте також: Український народ і Зеленського нагородили премією Карла Великого: ексклюзивні кадри з Аахена

Українцям аплодували стоячи

Анна Кисіль розповіла, що коли Володимир Зеленський з українською делегацією ввійшли до коронаційної зали, атмосфера враз змінилася.

"Я хочу ще раз підкреслити, що за ці 444 дні зміна таких настроїв це неймовірна робота дипломатичного корпусу в усіх країнах світу, неймовірна робота Офісу Президента та людей закордоном, які з початку повномасштабного вторгнення намагалися доносити інформацію до місцевих політиків та громадян інших країн", – зазначила Кисіль.

За її словами, всі присутні аплодували стоячи делегації з України.

В української громади були сльози на очах, оскільки ти розумієш, що ця людина (Володимир Зеленський — 24 Канал) несе на собі тягар обов’язків і є представником свого народу, який відчайдушно бореться. Це було неймовірно, – сказала Кисіль.

Також вчора члени спілки Ukrainer in Aachen e. V. зробили демонстрацію, зібравши понад 2,5 тисячі людей. Під час демонстрації можна було побачити, наскільки люди підтримують Україну.

Яке значення має присудження премії Карла Великого українському народу: дивіться відео

Ліві засуджують вручення премії Зеленському

Членкиня німецько-української спілки Ukrainer in Aachen e. V. наголосила, що у політичному контексті премія Карла Великого дуже важлива.

За її словами, в одному з інтерв'ю політикиня опозиційного напрямку Сара Вагенкнехт заявила, що вважає недоречним давати премію Президенту України Володимиру Зеленському.

"Я вважаю, якщо такі люди звертають увагу на премію Карла Великого і говорять про неї у публічному просторі, то потужно, що президент Зеленський і український народ отримали цю премію", – додала Кисіль.

Візит Зеленського до Німеччини: коротко

  • 14 травня Володимир Зеленський прибув до Німеччини. Вночі президент приїхав до штаб-квартири німецького Міністерства оборони у столиці. Зазначимо, що це перший візит Зеленського до Німеччини з початку повномасштабної війни в Україні.
  • Президент летів з Риму до Берліна на VIP-літаку німецьких ВПС у супроводі їхніх винищувачів.
  • У Берліні Володимир Зеленський відвідав резиденцію президента Франка-Вальтера Штайнмаєра у палаці Бельвю.
  • Після цього канцлер Олаф Шольц прийняв Зеленського з військовими почестями в канцелярії. Після розмови сам на сам та ще однієї дискусії в малих групах відбулась спільна пресконференція Зеленського та Шольца.
  • Разом з Олафом Шольцом президент України відправився до Аахену, де відбулась церемонія вручення премії Карла Великого.