Міністр закордонних справ зазначив, що ППО та ПРО – це наразі ключові "діри", які необхідно заповнювати. Про це він повідомив в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте також США допоможуть Україні з модернізацією системи ППО та морського флоту, – сенатор

Нам не потрібна американська система ПРО, а потрібна українська. Ця технологія може прийти не обов'язково зі Штатів. Є інші країни, які володіють нею, і ми ведемо перемовини про доступ до системи,
– сказав глава МЗС.

Дмитро Кулеба додав, що "можна багато разів назвати оборонну угоду між Україною та США рамковою. Однак у документі чітко зафіксовано, за яким напрямом рухатиметься подальше військово-технічне співробітництво".

Американські "Джавеліни" в Україні

Міністр закордонних справ раніше інформував, що до кінця 2021 року Україна може отримати партію американських систем "Джавелін".

  • Це передбачено новим пакетом безпекової допомоги США.

За його словами, також планують продовжувати переговори зі Штатами для отримання інших видів летальної зброї та нелетального обладнання.

Що таке "Джавелін"

"Джавелін" – протитанковий ракетний комплекс нового покоління, який розробили в США та прийняли на озброєння у 1996 році.

Він може знешкоджувати бронетехніку, гелікоптери та безпілотники. З 2018 року "Джавеліни" з'явилися на озброєнні України та успішно використовуються.