Про це повідомляють "Новини Вірменії".

Читайте також: Протести у Вірменії: вражаючі фото з вулиць Єревану

Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. Таким чином політик, який керував країною два президентські терміни, після змін до Конституції, знову отримав всю повноту влади в країні.

Опозиція, яка заявила, що це узурпація влади однією особою, вийшла на мітинги. Її представники увірвалися до будівлі Громадського радіо у центрі Єревану. Згодом вони зайняли центральні площі у столиці. З кожним днем ставала все більше затриманих та сутичок з правоохоронцям. У протестних акціях в перші дні постраждали щонайменше 46 людей, серед них – шестеро поліцейських. На заклик лідера мітингарів люди намагалися прорвати кордон правоохоронців. У відповідь ті застосували сльозогінний газ та шумові гранати.

Під час голосування у парламенті за кандидатуру Саргсяна, туди стягнули водомети та бронетехніку.

Попри масові протести, 17 квітня Саргсяна призначили на посаду прем’єр-міністра. Він отримав підтримку 76 депутатів, лише 17 проголосували проти нього. Проти Саргсяна проголосували депутати опозиційної фракції "Елк", керівник якої Нікол Пашинян очолив вуличні акції протесту в Єревані.

Читайте також: Протести у Вірменії: прем'єр Саргасян назвав умову, за якої піде з посади

У відповідь колона демонстрантів пройшла повз будівлю парламенту. І підійшла до самих воріт резиденції, де заблокувала її. Втім Пашиняк закликав провести блокаду без насильства. Під час його виступу охорону будівлі значно посилили.

Після цього поліція зачистила центральну площу Єревана від протестувальників.

У суботу, 21 квітня, у Єревані активісти почали перекривати вулиці для проїзду транспорту у спальних районах міста. Поліція затримала одного з координаторів протесту.

22 квітня трьох опозиційних депутатів затримала поліція. 23 квітня Нікол Пашинян, Сасун Мікаелян і Арарат Мірзоян були звільнені з СІЗО.