Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ Франції на основі підрахованих 100% голосів.

Читайте також: Вибори президента Франції: офіційні результати

Зокрема, за Макрона проголосували 20 мільйонів 753 тисячі 798 виборців.

При цьому його опонентка від ультраправої партії "Національний фронт" Марін Ле Пен отримала 33,9%. Тобто за націоналістку проголосували 10 мільйонів 644 тисячі 118 людей.

Дивіться також: До Януковича в Ростов, – соцмережі кепкують через програш Ле Пен на виборах у Франції

Загалом у другому турі виборів могли проголосувати 47 мільйонів 568 тисяч 588 виборців. Однак участь у виборах взяли лише 35 мільйонів 467 тисяч 172 людини, що складає 74,56%. Окрім того, 11,47% бюлетенів були зіпсованими або порожніми.

Еммануель Макрон раніше працював інвестиційним банкіром. У 2012 році він приєднався до уряду Олланда та став міністром економіки. Одним із найвідоміших його досягнень є "закон Макрона", у якому викладені заходи для пожвавлення економіки. Партія Макрона “Уперед” - це проєвропейська, пробізнесова сила.

У зовнішній політиці Макрон є європейським федералістом. При цьому нещодавно він заговорив про можливий "Фрекзіт". Оскільки переконаний, що подальша розбалансованість у роботі ЄС неприпустима.

Що стосується України, то його перемога є більш вигідною ніж пропутінської Марін Ле Пен. Також багато експертів схиляються до думки, що тут він займатиме ту ж позицію, що й чинний президент Олланд. Це стосується, зокрема, збереження антиросійських санкцій.

Читайте також: Вибори у Франції. Стало відомо, коли Макрон офіційно стане президентом

При цьому відомий український журналіст стривожений перемогою Макрона. Він наголошує, що перемога Макрона – це успіх, однак це "успіх випадковості".

"Зі світу усвідомлених політичних рішень ми подорожуємо у світ хаосу. У світ випадковостей, мережевих спільнот, красивих перемог несподіваних кандидатів…З Емманюелем Макрона і його поглядами на світ нам поки що просто пощастило. Але потрібно розуміти, що таланити так буде не завжди", – додав журналіст.

Чимало обговорень викликає і особисте життя новообраного президента Франції. Відомо, що перша леді старша за чоловіка на 24 роки. З майбутньою дружиною Макрон познайомився, коли йому було 15. Як складалась історія кохання та детальніше про нову першу леді Франції читайте за посиланням.