Читайте також: Загострення на Балканах

Про це повідомляє РТС.

Читайте також: Загострення конфлікту в Косово: Росія і Сербія проведуть спільні військові навчання

Александар Вучич заявив, що очікує отримати підтримку від Росії.

Я вважаю, що ми отримаємо від Путіна таку підтримку, яку нам Росія завжди надавала в минулому. Сьогодні, різні обставини і можливості. Більше напруги, і важливо, що ми про все це розмовляємо. Про всі окремі події, які відбулися і що може статися в майбутньому. Всякий раз, коли ми говорили (з Путіним. – "24".), ми завжди говорили дуже конкретно,
– наголосив президент Сербії.

Вучич заявив, що момент, коли він зустрічається з Путіним, є одним із найважливіших за останні роки. Вучич проситиме допомоги через ситуацію в Косово і Метохії.

Раніше 24 канал писав про нове загострення між Сербією і Косово на Балканах. Сербський президент привів армію у бойову готовність. Бєлград вже попередив міжнародне співтовариство, що не потерпить агресії проти сербів. В Брюсселі у відповідь закликали сторони до стриманості.

Чому конфлікт на Балканах загострився?У липні президент Сербії Александар Вучич висунув ідею розділу Косово, яка проголосила незалежність від Сербії в 2008 році. Сценарій, що обговорюється найчастіше, передбачає визнання півночі Косово частиною Сербії. Ще одна можливість полягає в тому, що до Косова може приєднатися в основному албанська етнічна частина Південної Сербії.

На початку серпня Сербія і Косово звинуватили одне одного в зазіханнях на північні регіони. У Белграді застерігали, що сили безпеки Косова за підтримки США планують таємне вторгнення на непідконтрольну їм північ Косова, де проживає значна частина сербів. У Пріштині ж мають інформацію, що Сербія планує в односторонньому порядку проголосити сербську автономію на півночі Косова.