Ердоган звинуватив Путіна, мовляв, якщо той підтримує Асада, то він підтримує тиранію.

Президент Туреччини згадав, як йому раніше доводилось спілкуватись з господарем Кремля.

Я багато разів розмовляв з Путіним. Що робить Росія в Сирії? Що робить Росія в Іраку? Знаєте, що він відповів? Росія перебуває в Сирії відповідно до міжнародного права. Нас запросили, і ми маємо право там перебувати. Я скажу інакше: "Ви не зобов'язані відгукуватися на заклик тирана, який винищив 400 тисяч осіб. Якщо ж приймаєте це запрошення, значить займаєте його бік і підтримуєте тиранію",
— сказав Ердоган під час свого виступу у Стамбулі.

Окремо, турецький президент прокоментував проблему біженців, з якою зіткнувся світ після загострення військового конфлікту в Сирії.

"Якщо б країни Заходу мали достатньо сміливості, щоб надати підтримку опозиції, що представляє сирійський народ, сьогодні все могло б бути інакше, але всі вони схаменулися, коли у двері постукали мігранти. Тоді вони почали закликати до допомоги, але Туреччина поставилася до ситуації інакше", — сказав Ердоган, нагадавши, його країна прийняла понад 2 мільйони біженців із Сирії та 300 тисяч — з Іраку.

Нагадаємо, відносини між Росією та Туреччиною погіршились після того, як 24 листопада військово-повітряні сили Туреччини збили російський бомбардувальник Су-24, який проник в повітряний простір країни.