В умовах відсутності світла українцям доводиться часто користуватися генераторами. У ЦСК наголошують, що не слід нехтувати безпекою, адже вона залежить і від умов зберігання пального.

Актуально Обираємо генератор: на що звернути увагу при купівлі резервного джерела енергії

Як зберігати пальне вдома

Як зазначають, заводський бензин зі вмістом етанолу до 5% може зберігатися до року. Натомість бензин із міні-НПЗ можна зберігати не довше місяця.

А от бензин із великим вмістом етанолу (понад 30%) узагалі не придатний для тривалого зберігання.

Поради для безпечного зберігання пального: Фото / SPRAVDI

Як вибрати генератор: головне

  • При виборі генератора для приватного будинку в першу чергу потрібно зрозуміти, які з особливостей цієї техніки є найважливішими у конкретно ваших умовах.
  • Краще вибирати генератор із деяким запасом потужності, тому що в майбутньому можливо знадобиться підключення додаткового споживача обладнання, яке не було враховано при плануванні.
  • Щоб значно продовжити експлуатаційний термін, слід враховувати необхідний мінімум навантаження апарата — це 20% потужності у випадку з бензиновим, і 25%, якщо це дизельний мотор.
  • За стандартного набору електроприладів достатній мінімум потужності 2 кіловатів. Якщо бажаєте, щоб повноцінно працювали всі пристрої в будинку на 3-4 особи, вибирайте електрогенератор не менше 5 кіловатів. З ним ви закриєте потребу у забезпеченні енергією стандартних споживачів.