Причини оголошення голодування

– Я довго не був у Львові, тижні два-три. Останні п’ять днів ходив по місту. І побачив, що просто над людьми знущаються, і люди розгублені. Це люди, які перші зберігають державу. Вони зберегли їм крісла. Над ними знущається центральна влада. Вона організувала сміттєву блокаду.

За 12 років не було побудовано жоден новий полігон. Використали слабке місце. Підпалили. Сміттєзвалище так не горять. У травні. А потім використали це. Це меркантильне політичне рішення – знищення "Самопомічі".

– Чому мери міст, які допомагали Львову, тепер кажуть, що не будуть допомагати? Бо їм погрожують. Але імен не назву. Бо деспотична влада може зашкодити їм, постраждають люди.

Читайте також: Березюк розповів, як швидко можна вирішити проблеми зі сміттям у Львові

– Львів рік правдами і неправдами вивозить сміття. Сміття вивозилося згідно домовленостей на різні території.

Чому голодування під Адміністрацією Президента

Коли протягом року ми пробували, щоб держава вийшла з цієї ситуації, нам всі показували на Банкову, четвертий поверх. В нас була минулого літа розмова з президентом про сміття. Президент України на сьогоднішній день є частиною деспотичної влади.

– Я не знав, що Порошенко в цей день від’їжджає.

Про Гройсмана і його заяви

– Третя причина – це виступ Гройсмана, де він просто розказав 90% неправди. Я маю до нього повагу, я вважаю його найкращим управлінцем на сьогодні. Людина, яка є нормальною, але є залежною, що повинна говорити неправду. Він залежить від деспотично-олігархічної машини.

Читайте також: Як насправді працює Вінницький сміттєвий полігон, яким піариться Гройсман

Чи допоможе голодування Львову

– Це мій крок, який я виршіив це зробити як львів’янин, лікар, народний депутат. Я не уявляв, що в ХХІ столітті я це буду робити.

Про президента

Для мене президентська інституція є важливою. Бо президент є цієї інституцією, яка забезпечує виконання прав і законів. Я прийшов не до Порошенка, людини, з власними інтересами, а до президента, інституції. Я вірю в українську державну інституцію, яка має цінністю людину і її життя, а не рейтинги.

Читайте також: Березюк охарактеризував Порошенка

Чому ці проблеми не розв’язали раніше

– Садовий розв’язав багато проблем. Але проблеми сміття вимагають чимало змін. Два роки тому була прийнята децентралізація. Але місто Львів почало вирішувати цю проблему ще за 4 роки до підпалу. З’явилися гроші інвесторів. Але гроші "зависли" у міністерстві фінансів. Не йдеться про сміття, а про вульгарну конкуренцію та знущанням над людьми.

Про конкуренцію Садового і Порошенка

– Він може бути конкурентом, якщо піде. Через що такий тиск на Львів. На сьогоднішній день "Самопоміч" та "Батьківщшина" випереджає рейтинги пропрезидентських партій.

Вимоги до президента та прем’єра

Я з належною повагою ставлюся до президента і прем’єра як інституції. Мені не треба, щоб вони до мене виходили. Хай вони виконають те, що від них вимагається. І тоді переможуть вони, як держава, яка дбає про людей. Мені не треба подачки, щоб вони забрали сміття, як вони двічі робили. Це має бути системна робота.

– Коли вони знищать Львів, вони знищать Україну в 10 разів швидше.