Зокрема, Дейдей з "Народного фронту" підозрюється в незаконному збагаченні. У нього з дружиною за роки перебування у Верховній Раді раптом з’явилася дорога квартира та два люксові позашляховики Audi по півтора мільйони гривень кожен.

Сам Дейдей пояснив це просто: мовляв, дружина позичила у знайомого підприємця три з половиною мільйони гривень, на ці гроші добра і накупили. Але тут біда: НАБУ допитало цього підприємця, який під відеозапис заявив, що дружину Дейдея в очі не бачив і ніколи з нею не зустрічався.

Читайте також: Журналісти зробили незвичний подарунок для "агента Катерини", яка викрила корупційні схеми Розенблата

Але це не справило враження на депутатів, і регламентний комітет Верховної Ради не дав згоду на зняття депутатської недоторканості з Дейдея. Ну, справді, за мірками більшості народних обранців ну що такого вчинив Дейдей? Ну з’явилися у людини нізвідки мільйони, з ким не буває?

Справжній злочин – втратити прихильність вулиці Банкової. Тоді тебе від зняття недоторканості ніщо не врятує. Але це поки що не загрожує Олесю Довгому з фракції "Воля народу", якого Генпрокуратура підозрює в оборудках із землею. В ті часи, коли Довгий був секретарем Київради і правою рукою космічного мера Києва Черновецького.

Нагадаю, тоді молода команда київського мера грабувала столицю гірше за татар. Сотні гектарів землі, десятки комунальних підприємств та будівель були розпродані та розкрадені. Довгий, як секретар, особисто керував скандальними сесіями Київради, де на голосування за один раз інколи виносилося по 400 земельних питань. При чому, землі часто виділялися в інтересах впливових нинішніх сірих кардиналів фракцій БПП та "Народний фронт" – Давида Жванії та Олександра Мартиненка.

То ж, напевне, нардепи вирішили так, якщо віддати слідству Довгого, який зовсім не схожий на незламного борця, то є всі шанси, що Олесь Станіславович здасть на першому допиті ледь не половину нинішньої політичної еліти. Отож депутати і в цьому випадку відмовилися знімати депутатську недоторканість вже з Довгого. Тим більше, на думку багатьох з них, Довгий нічого такого і не зробив. Ну, дерибанив землю в купі з іншими, ну з ким не буває?

Читайте також: Чому депутати не дозволили зняти недоторканість з Олеся Довгого і що тепер робитиме Генпрокуратура

Ну а третій нардеп, який може наразі спокійно видихнути – Андрій Лозовий з "Радикальної партії". Його підозрюють в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах. Начебто спочатку він отримав нізвідки майже вісім мільйонів гривень і не сплатив з них податку в майже два мільйони.

Ну, про те, що пан Лозовий має нескромні статки, які ніяк не хоче пояснювати, ми розповідали ще коли він навіть не був депутатом, а тільки висувався на виборах по списках партії Ляшка. Ось що він відповів три роки тому на прохання показати його автомобіль.

То ж і у випадку Лозового, регламентний комітет Ради відмовився підтримувати позбавлення його імунітету. Бо, що ж він справді такого не звичного зробив? На фоні скринь з готівкою в звичайних митників та податківців, Лозовий взагалі просто сирота.

Читайте також: "Солнце, у нас жизнь такая, с этой дебильной страной" та інші поневіряння Розенблата

То ж в суспільства, яке хоче справедливості і правосуддя, вибір невеликий: або чекати, поки цих депутатів змінять чесні. Що довго. Або сподіватись, що ці депутати скоять щось таке, за що їх не наважаться захищати навіть найвідданіші колеги. Що страшно. Втім, підручники говорять, що там де не спрацьовує звичайне правосуддя, зрештою, починають працювати суди Лінча. Здається, багатьом депутатам, не завадило б відкласти вивчення своїх чекових книжок, і взяти в руки книжки історичні.