За інформацією Головного управління розвідки Міністерства Оборони Укріїни, 23 і 26 вересня 2018 року до цієї бази з населеного пункту Куйбишеве Ростовської області була доставлена велика партія стрілецької зброї та боєприпасів, призначених для озброєння "підрозділів територіальної оборони" в ході проведення мобілізаційних заходів.

Читайте також: Бойовики вирішили штучно збільшувати кількість заручників

У повідомленні прес– служби української розвідки йдеться:

Таке озброєння використовується, як правило, для нападу і захисту.

Утім, перші повідомлення про "нову секретну російську базу" в Луганську з'явилися в українських ЗМІ ще у 2015 році.

12 лютого 2015 року аналітичний відділ Громадської Ініціативи "Права Справа" оприлюднив інформацію про те, що в окупованому Луганську в районі фабрики "Лутри" вибухнули боєприпаси до систем залпового вогню, які привіз черговий російський гуманітарний конвой.

"В період з 7 до 8 ранку, на територію фабрики "Лутри", де розташовані склади з боєприпасами військових підрозділів так званої "ЛНР", заїхало на розвантаження більше 30 тентованих машин з черговим "гуманітарним" вантажем з Росії", – йшлося у повідомленні "Права Справа".

28 вересня 2015 року аналітичний відділ Громадської Ініціативи "Права Справа" оприлюднив інформацію, що на території Луганської трикотажної фабрики "Лутри" спостерігається скупчення живої сили та техніки окупантів.

Читайте також: ОС назвали найгарячіші точки на Донбасі минулої доби

"Зокрема, така активність та скупчення техніки і живої сили окупантів спостерігається в Луганську на території трикотажної фабрики "Лутри". На території фабрики розташовані склади і відкрито цех по ремонту стрілецької зброї", – повідомлялося тоді.

9 серпня 2018 року аналітичний відділ Громадської Ініціативи "Права Справа" повідомив, що ротація російських регулярних військ на Донбасі відбувається щомісяця приблизно в одні й ті самі дні, а саме: з 24-го по 27-ме числа. В цей період фіксуються колони, що йдуть з Луганська у бік РФ і навпаки.

Ось такі бойові машини
Ось такі бойові машини "Урал" щоразу фіксують на Донбасі

Так, наприклад, 25 травня 2018 року о 2:10 в районі трикотажної фабрики було зафіксовано рух колони бойовиків у складі автомобілів Урал. 27 травня 2018 року о 9:00 в тому ж районі була зафіксована колона з 10 вантажних автомобілів Урал.

Примітно, що це не перший випадок, коли прес-служба ГУР МОУ видає раніше оприлюдненні повідомлення аналітичного відділу Громадської Інаціативи "Права Справа" за власну інформацію.

Свого часу, в інтерв'ю виданню "Lb.ua" екс–голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що у Служби безпеки України є "свої люди" в керівництві самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Не розкриваючи подробиці цієї діяльності, він додав, що "рівень розуміння ситуації в регіоні досить глибокий".

Аналітичний відділ Громадської Ініціативи "Права Справа" залишає за собою право на громадський контроль за інформаційною діяльністю прес–служби ГУР МО України.

Читайте также: Ситуація на Донбасі: проросійські бойовики зазнали серйозних втрат