Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, інформує прес-служба уряду.

За його словами, фактично заблоковано видобуток вугільної продукції, яка необхідна для виробництва близько 30% електроенергії.

"На складах на території, яка не контролюється українською владою, лежить 2,6 млн тонн, а з них дефіцитного вугілля марок А і П там є 1,6 млн тонн вугілля", — сказав Продан.

Таким чином, щомісячний дефіцит вугілля марки А і П становить 1,4 млн тонн.

Міністр нагадав, що раніше було укладено контракт з ПАР щодо постачання 1 млн тонн дефіцитного вугілля, однак цього вугілля отримати так і не вдалося.

"Упродовж місяця ми не могли отримати рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, щодо додаткових коштів на закупівлю вугілля, яке імпортується. Ми сподіваємося, що у найближчі два дні Комісія прийме рішення по виділенню фінансового ресурсу генеруючим компаніям на закупівлю вугілля по нових цінах. Якщо таке рішення не приймуть, то може бути зупинка постачання вугілля на ТЕС, що призведе до введення графіків обмежень постачання електроенергії", — наголосив Продан.

Також міністр поінформував. що, оскільки на сьогодні стан вугільної галузі не покращився, прийнято рішення про вжиття ще на місяць тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії.

За його словами, рівень розрахунків за електроенергію залишається також низьким – тільки по Донецькій та Луганській областях заборгованість з початку року становить 600 млн гривень.

Тобто, рівень розрахунків за електрику в Донецькій області становить 22%, а в Луганській — лише 9%.