“Вперше парламент ухвалив закони, які дають змогу примусити олігархів та монополістів платити у державний бюджет більше грошей. Тепер завдання уряду - працювати і забезпечити ці надходження”, - зазначив депутат.

Він наголосив, що ключовими для фракції були норми про збільшення ренти для нафтовидобувних компаній з 55% до 70%, введення роздрібного акцизу на алкогольні та тютюнові вироби, що буде спрямовуватися у місцеві бюджети, зменшення єдиного соціального внеску, та змін в адмініструванні ПДВ, що зменшують можливості для маніпуляцій.

Читайте також: Кабмін внесе правки до бюджету до 15 лютого

Депутат також додав, що також надзвичайно важливо – скорочення чиновників прокуратури, міліції, зменшення зарплат суддів: “І ми не зменшили фінансування освіти, зберегли пільги інвалідам, - це дуже важливо”.

Місцеві бюджети отримали нові можливості та відповідальність за наповнення власних бюджетів, - підсумував Березюк.

Нагадаємо, Кабмін вніс проект держбюджету-2015 в Раду з прогнозними дефіцитом 63,670 млрн грн, що на 7,1% нижче, ніж заплановано на поточний рік.

На підтримку відповідного законопроекту №1000, внесеного Кабінетом Міністрів України, в понеділок вночі проголосували 233 народних депутати, в тому числі 120 - фракції "Блок Порошенко", 81 - "Народний фронт", 17 - Радикальної партії Олега Ляшка, 10 - "Самопоміч" і 5 позафракційних. Депутати фракцій "Опозиційний блок" і "Батьківщина", а також обох депутатських груп "Воля народу" і "Економічний розвиток" на підтримку законопроекту не голосували.