Такий же термін позбавлення волі запросили для двох інших фігурантів справи. Про це повідомляє BFM TV.

Важливо У Франції 23-го президента Саркозі судитимуть за корупцію: деталі справи

Разом з ексочільником Франції у корупції звинувачують адвоката колишнього президента Тьєрі Ерцог і колишньому судді Касаційного суду Жільбер Азіберу. Розслідування стосується так званої справи про прослуховування.

Деталі справи

  • Слідство вважає, що у 2014 році Саркозі отримав конфіденційну інформацію про хід заведеного проти нього "справи Бетанкур". Мовиться про звинувачення проти Саркозі у незаконному отриманні грошей від колишньої власниці компанії L'Oreal Ліліан Бетанкур.
  • З прослуховування телефонних розмов експрезидента і його адвоката стало відомо, що він пропонував судді Касаційного суду Жільбер Азіберу престижну посаду в Монако в обмін на інформацію.
  • У середині жовтня Саркозі висунули ще одне звинувачення – слідство вважає, що він отримав від лівійського лідера Муаммара Каддафі до 50 мільйонів євро на президентську кампанію 2007 року.

Цікаво Колишньому лідеру Киргизстану скасували вирок за корупцію

Що відомо про Ніколя Саркозі: головне

  • Ніколя Саркозі почав свою політичну кар'єру у 22 роки. Тоді він став членом міськради одного з передмість Парижа.
  • До свого президентства він пройшов шлях від одного з наймолодших мерів Франції через посади члена Національної асамблеї, а також очільника міністерств внутрішніх справ та фінансів Франції.
  • Коли він був головою Європейської ради міністрів, Саркозі хотів висунути пропозицію щодо включення України до Європейського Союзу.
  • Крім того, він запам'ятався своєю участю у врегулюванні російсько-грузинської війни 2008 року. Саме Ніколя Саркозі був автором плану мирного врегулювання.