У середу, 28 червня, Головка взяли під варту на два місяці, однак з правом внесення застави у розмірі 805 тисяч гривень. Відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Дивіться також Затримання голови Тернопільської облради: у його кабінеті знайшли речі, схожі на вибухівку

Прокурори просили більше

Власне, прокурори у цій справі вимагали, аби суд призначив розмір застави на суму в 13 мільйонів гривень. Натомість адвокат Головка вважає, що така вимога була "нонсенсом", оскільки в обвинувачуваного "четверо дітей, дружина, що не працює".

Як пишуть у Центрі протидії корупції, підтримати свого однопартійця прийшла членкиня ВО "Свобода", народна депутатка Верховної Ради Оксана Савчук. Вона висловила згоду взяти Головка на поруки.

Поручительство за нього дасть можливість йому продовжувати свій захист згідно із законодавством і перебувати в країні,
– зазначила народна обраниця.

Безглузді виправдання

Слід сказати, що в "Свободі" намагаються виправдати Головка. Не так давно у пресслужбі партії опублікували дивну заяву, у якій вказано, що Всеукраїнське об'єднання, звісно, проти корупції, але в голови Тернопільської облради є багато ворогів серед прибічників УПЦ Московського патріархату, адже він виступає проти цієї церкви.

"Сподіваємося, що патріотична і принципова позиція Михайла Головка не стане підставою для політичної розправи над ним", – написали у "Свободі" зі сумнівним натяком на те, що, можливо, їхнього однопартійця міг хтось підставити.

Ба більше, на суді сам Головко взявся переконувати усіх, що його насправді нібито підставили. Однак перед тим, як розповісти детально про його "пояснення", варто прочитати більше про суть цієї справи.

Більше про справу

  • НАБУ затримало Головка разом з двома заступниками голови Тернопільської ОВА, Ігорем Дем'янчуком та Ігорем Гайдуком, 26 червня. Саме цих трьох посадовців підозрюють у вимаганні хабаря.
  • Якщо коротко, то чиновники просили в одного з місцевих бізнесменів 2,4 мільйона гривень за підписання акту виконаних робіт, що здійснило його підприємство.
  • Також ці гроші їм були потрібні для того, аби погасити борг, який був на рахунку в Тернопільскої ОВА перед цієї ж компанією, яка виконала роботи ще у 2022 році.

Не хабар, а "волонтерська допомога"

Власне, за словами Головка в суді, бізнесмен, який є заявником у цій справі, давній його знайомий. Він неодноразово звертався до нього та просив про допомогу у розв'язанні питання з грошима, які завинила Тернопільска ОВА.

Заявник неодноразово звертався до мене, завжди мене намагався залучити в перемовини. Я ж пояснював, що обласна рада не є розпорядником коштів, я не маю повноважень, і що я нічим не можу допомогти в його питанні,
– говорив він.

Водночас Головко заперечив, що вимагав гроші у підприємця, і взявся стверджувати, що бізнесмен буцімто сам прийшов до нього, аби віддати гроші на допомогу Збройним Силам: "Ці кошти, про які зараз йде мова, я сприймав як волонтерську допомогу".

У разі внесення застави Головко буде зобов'язаний:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;
  • не залишати межі Тернопільської області та самого Тернополя без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до відповідних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.