Сотні людей йдуть центром Мінська до місця меморіалу Олександра Тарайковського на Пушкінській, пише видання "Наша ніва".

Важливо Під час протестів у Мінську загинув Олександр Тарайковський: нові подробиці

Близько 300 людей зібралися на вулиці Алшевського 12, де в ритуальній залі чекає труна з тілом Олександра Тарайковського, пише "Радыё Свабода".

Люди стоять біля будівлі з квітами, вінками, плакатами й біло-червоно-білими прапорами. Прийшли на прощання й політики, зокрема Володимир Некляєв – поет, лідер громадської кампанії "Говори правду!" й екскандидат у президенти Білорусі.

Біля станції метро "Пушкінська", де й убили Олександра Тарайковського, протестувальники облаштували йому стихійний меморіал. Там зранку суботи зібралися понад тисяча людей.

Прощання з Олександром Тарайковським: дивіться фото

прощання з Тарайковським
Натовп людей на місці вбивства Тарайковського / фото Nexta

Прощання з Олександром Тарайковським: дивіться відео

На місці прощання з Олександром Тарайковським, коли виносили його труну, люди встали на коліна, а потім почали скандувати: "Герої не вмирають".

Прощання з Олександром Тарайковським: дивіться відео

Прощання з Олександром Тарайковським: дивіться відео

Коротко про загибель Олександра Тарайковського:

  • Чоловік загинув 10 серпня – у другий день масових протестів у Білорусі. Тоді про його смерть стало відомо з повідомлення МВС Білорусі, що було дивно, адже влада до цього мовчала про жертв репресій.
  • Офіційною причиною загибелі протестувальника тоді назвали підрив. Мовляв, він збирався кинути в правоохоронців невідомий вибуховий предмет, але випадково підірвав сам себе.
  • Та згодом у мережі показали відео з моменту загибелі Тарайковського. На опублікованих кадрах протестувальник стоїть один, а навпроти нього з десяток озброєних силовиків. Далі пролунав постріл, а Тарайковський впав.