Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов, зауваживши, що реальна причина арешту активіста була іншою. Він поширював антивоєнні думки та відділяв регіон від "імперського центру". Такі люди є небезпечними для Кремля.

Дивіться також "Легкі санітарні втрати": якою насправді для Росії є ситуація на лівобережжі Херсонщини

Чим особливі протести в Баймаку

Як наголосив Галлямов, Баймак – невелике місто в глушині, де живе менш ніж 20 тисяч населення. Саме це – той самий "глибинний народ", на якого спирається путінська влада. Надзвичайно важливо, що на мітинги вийшло кілька тисяч людей. Це буквально значна частина жителів міста.

Там живе лояльне населення. Якщо воно вже вийшло на вулицю, то значить, що їх дістали. Терпіти неможливо. В основі цих протестів лежить незадоволення політикою федерального центру упродовж останніх десятиліть. Регіони втомилися від московської надцентралізації. Москва забирає собі "вершки", викачує ресурси, а залишає регіонам екологічні проблеми, малі зарплати, деградовану інфраструктуру,
– сказав Галлямов.

Таке незадоволення поступово накопичується. Особливо ще й через те, що Москва роками придушувала культуру регіонів. А війна проти України ще більше "підігріла" протестні настрої.

В Башкирії постійно гонять місцевих на контракт. До всього цього додамо арешт активіста, який про це говорив. В людей постійне відчуття "тупика". Тому й пішли такі протести,
– зауважив Галлямов.

Протести в Башкирії: коротко

  • 15 січня в російському місті Баймак почалися протести через арешт одного з місцевих активістів. Проти мітингувальників застосували силу, але вони намагалися пручатися.
  • Одна з протестувальниць взагалі закликала окупантів з Башкирії, які поїхали воювати проти України, повертатися додому, щоб захищати власну землю.
  • В ГУР МО прокоментували протести в Башкирії. Там підкреслили, що події в регіоні – не звичайне незадоволення, а вже громадський протест.