Іцхак Герцог закликав Біньяміна Нетаньяху терміново припинити процес прийняття закону про судову реформу

Дізнайтеся більше Суперечлива реформа: сотні тисяч людей в Ізраїлі вийшли на протести – виникли перші сутички

"Безпека, економіка, суспільство – все під загрозою"

Президент Ізраїлю зазначив, що ввечері у країні спостерігали дуже важку картину. Через це він звертається до прем'єр-міністра, уряду та членів коаліції, зазначає, що "емоції важкі та болісні". Також додав, що людей охоплює глибока тривога.

Безпека, економіка, суспільство — все під загрозою. Погляди всього народу Ізраїлю звернені на вас. Заради єдності народу Ізраїлю, я закликаю вас негайно припинити прийняття закону. Я звертаюся до всіх партійних лідерів у Кнесеті, коаліції та опозиції як одного цілого: громадяни і нація понад усе, тому вчиніть відповідально та сміливо без подальших зволікань,
– наголосив Іцхак Герцог.

Очікується, що після масових протестів 26 березня Нетаньяху все ж таки може розглянути припинення судової реформи. За даними ізраїльських ЗМІ, прем'єр, ймовірно, звернеться до народу сьогодні у першій половині дня.

Дивіться також Компенсація за провали: як у Кремлі надумали здерти з росіян 40 мільярдів доларів

Реакції колишніх і чинних топпосадовців Ізраїлю на протести

  • Міністр економіки Нір Баракат зазначив: "Підтримаю прем'єра в рішенні зупинитися і позначити новий курс. Реформа необхідна, і ми її проведемо, але не ціною громадянської війни".
  • Міністр у справах діаспори Аміхай Чіклі сказав: "Чесно кажучи, ми втратили напрямок. Ми повинні накреслити нову дорожню карту для відновлення законодавчого процесу, представити її громадськості та заздалегідь встановити правила гри".
  • Міністр культури і спорту Мікі Зоар заявив: "Судова реформа має бути призупинена, щоб дати людям можливість заспокоїтися, завершити цю реформу — з розумом і кращими поясненням. Мусимо дискутувати з опозицією щодо реформи, але якщо досягти домовленостей не вдасться — завершити її, для чого нас і обрали".
  • Відреагували і провідний рабин сіоністського руху Яаков Аріель та інші рабини Ізраїлю. Зокрема, наголосили: "Закликаємо уряд призупинити судову реформу до Дня незалежності, а опозицію до того часу також згорнути протести".
  • Генеральний інспектор поліції Ізраїлю Кобі Шабтай: "Поліція поважає право на протест і вважає його наріжним каменем демократичної країни, але не допустить заворушень".
  • Екскомандувач Військово-повітряних сил Ейтан Бен-Еліяху заявив, що Нетаньяху оголосив громадянську війну.
  • Експрем'єр-міністр Нафталі Беннет підкреслив, що Ізраїль перебуває у більшій небезпеці, ніж будь-коли. Також він додав: "Закликаю всіх громадян Ізраїлю робити все, що в їхніх силах, але без насильства — кровопролиття неприпустиме".