Докладніше про акцію проти заборони абортів у Варшаві

Поліція ще з 16:00, за дві години до початку, почала перекривати підходи до парламенту бар'єрами, кордонами силовиків і поліцейськими авто. Про це повідомляє місцеве видання RMF24.

Радимо ознайомитися Пекло для жінок: як заборона абортів у Польщі вказала на нову поразку демократії

Спершу акцію планували перед будівлею Сейму, але через те, що силовики заблокували прилеглу вулицю, протестувальники рушили на площу Варшавського повстання. Під час руху колони періодично ставались дрібні сутички з поліцією. Деякі протестувальники палили свічки та фаєри.

Правоохоронці на акції проти абортів у Варшаві: відео

Поліція у гучномовці попереджала мітингувальників, що епідемія коронавірусу не закінчилася, тому потрібно тримати дистанцію та носити маски. Люди кричали у відповідь, що це їх не зупинить від протесту.

Зрештою на площі Варшавського повстання, коли протестувальники виявилися заблокованими кордоном поліції з усіх боків, хтось спробував прорвати лінію. Поліція застосувала сльозогінний газ. Дісталося і депутатці Сейму від "Лівих Разом" Магдалені Бєлят, яка теж була на акції.

Сутички на акції проти абортів у Варшаві: відео

Мер Варшави Тшасковський засудив такі дії правоохоронців

Як наголосив варшавський міський голова, такі кроки мають бути виправданими, а застосування спецзасобів слід здійснювати лише в крайніх випадках.

"Вважаю, що використання сили проти демонстрації за участю жінок і молоді не мало підстав. Поліцейський було набагато більше, ніж протестувальників", – зауважив Тшасковський.

Він додав, що представники міста були присутніми на місці та спостерігали за ситуацією. Тому закликав чекати на звіт моніторингу.

До теми На тлі масових протестів польський уряд відклав заборону на аборти

Що кажуть у поліції

Правоохоронці наголошують, що так реагували на порушення закону.

"Поліцію атакувала група агресивних людей, тому вони застосували засоби прямого примусу, включно з газом та фізичною силою", – пояснив речник поліції Варшави Сильвестр Марчак.

Акція протесту проти абортів у Варшаві / Фото RMF24

Реакція мітингувальників

Протестувальники заявляють, що такі дії поліції є перебільшеними. Як доказ вони публікують відповідні ролики.

До прикладу, в одному з них можна побачити, як поліцейський кордон використовує газ проти людей, що стоять на місці. Також був запис, як цивільний чоловік б'є протестувальників металевим кийком. У підсумку активісти з'ясували, що це був поліцейський, одягнений у цивільне.

До речі У Польщі під час святкування Дня незалежності відбулися сутички з поліцією: фото, відео

Агресивні дії силовиків про мітингувальників у Варшаві: відео

Заборона абортів у Польщі: що відомо

  • 22 жовтня Конституційний суд Польщі оголосив рішення про те, що аборт через дефекти плоду суперечить Конституції. Таким чином було встановлено правову основу, яка рівносильна майже повній забороні на переривання вагітності в країні.
  • Після цього у Варшаві та всій країні почалися акції протесту.
  • Президент Анджей Дуда заявив, що внесе пропозиції до Сейму, які передбачають, що аборти будуть дозволеними в разі так званих летальних дефектів плоду, але не у випадку діагностики синдрому Дауна.