Заяву підписали депутати від фракцій "Голосу", "Слуги народу" та "Європейської Солідарності". Про це повідомив в ефірі 24 каналу депутат Ярослав Юрчишин.

До слова Це маніпуляції: у ДБР спростували виклики на допит активістів Майдану

Депутати просять правоохоронців відкрити кримінальну справу за статтею про завідомо неправдиве повідомлення про злочин. За це Ренату Кузьміну може загрожувати до 5 років за ґратами в разі, якщо його провину доведуть.

Весь світ визнав Революцію Гідності, а сам Ренат Кузьмін неодноразово визнавав зміну влади у 2014 році легітимною. Зокрема, він брав участь у виборах Президента у 2014 році, а також у парламентських виборах 2019 року,
– підкреслив Ярослав Юрчишин.

До слова, саме за результатами останніх виборів він був обраний депутатом українського парламенту й входить до складу фракції проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя".

"Власне це й дозволило пану Кузьміну повернутися після 5 років переховування в Криму на материкову частину України й намагатися дискредитувати Революцію Гідності та її учасників", – заявив парламентар.

Резюмуючи, він висловив сподівання на швидку реакцію правоохоронних органів. Мовляв, розслідувати варто не фантазії "колективного Януковича", а реальні дії його посіпак, які намагаються переписати історію.

Також Юрчишин наголосив, що якщо справу проти Кузьміна не відкриють – він з колегами позиватиметься до суду.

Нардепи вимагають відкрити справу проти Кузьміна: відео

Детальніше про "держпереворот" Революції Гідності:

  • З таким ганебним трактуванням Ренат Кузьмін звернувся до суду, який зобов'язав Державне бюро розслідувань відкрити справу про "державний переворот" під час Революції Гідності. ДБР було змушене розпочати розслідування без перевірки позову на достовірність.
  • Прокурор Олексій Донський заявив, що ні слідчі, ні прокурори не знайшли в заяві жодних ознак злочину. Мовляв, у цієї справи мало перспектив, тож, найімовірніше, її закриють після допиту людей, вказаних у заяві.