Вони у вишиванках. Мова їхня – полум'яна. Та коли дійшли до голосування про запровадження персональних санкцій проти Януковича та його посібників, депутатський запал як вітром здуло. Спантеличений спікер двічі ставив постанову на голосування. І двічі – фіаско.

Поки Президент їздить світом і переконує парламентарів інших держав підтримати санкції проти Януковича, його фракція та фракція "Народного фронту" валять голосування. Від блоку Петра Порошенка не голосують 35 депутатів. Серед них – близький друг і соратник глави держави Ігор Кононенко, депутати Олег Барна, Ольга Червакова, Валерій Пацкан, Оксана Продан, Олександр Третьяков, Сергій Тригубенко.

З "Народного Фронту" на кнопку забули натиснути Андрій Іванчук, Ігор Котвіцький та ще четверо депутатів. Жодного голосу не дають "Опозиційний блок", групи "Відродження" й "Воля народу". В президентській фракції зробили хорошу міну при поганій грі. Довелося визнавати, що вірні парламентські штики зіграли не на ту руку. Але то штики не "порошенківські", а "ударівські".

Читайте також: Хто з депутатів "пожалів" Януковича і Ко: оприлюднено список

Раніше "ударівець", а нині – позафракційний депутат – Віктор Чумак за санкції голосував. Але колег, які провалили рішення не засуджує. Бо документ доцільності не має. Санкції може запровадити РНБО, а не Верховна Рада. Тому постанова популістська.

Санаційний список, який депутати провалили, чималий. Серед них батько та син Януковичі, Пшонки та Азарови. Курченко, Іванющенко та Дмитро Фірташ. І ці люди ще й досі тримають частину парламенту якщо не в кишені – то за горло.