Минув рік, і невідомі, але добре організовані та підготовлені розмолотили українське генконсульство в Ростові-на-Дону. Старались. Дуже. І 17 вікон вибили, і табличку зірвали, і яйця, і так далі. Ну, і ЗМІ російські ніколи не сплять, а вже о третій ночі порадували російського телеглядача відповідною картинкою.

Все це дає підстави думати, що напад організовано російською державою, як відплата за минулорічне приниження російського посольства в Києві.

Загалом подібні акції відплати — від убивств до дрібних провокацій — це візитна картка російської державності.

І добре, що без жертв серед українських дипломатів. І оце "добре" вкотре повертає до питання: а в чому цінність дипломатичних відносин України з варваростаном? Навіщо нам потрібні посольство і консульства в Росії?

Адже окупація триває, війна триває, українці від російської зброї гинуть, українські заручники російського правосуддя не можуть отримати ні найменшої допомоги від консулів, товарообіг зменшується, торговельні суперечки набирають обертів. І в той же час у нас досі працюють дипломатичні установи, метою діяльності яких є розвиток відносин.

Петро Олексійович, Павло Анатолійовичу, ви і правда прагнете розвивати відносини з Росією, зміцнювати, так би мовити, і поглиблювати взаємовигідну співпрацю у всіх сферах?

Не виходить подумати за всю державу, то прикиньте хоча б, якій загрозі піддаються щодня українські дипломати в Росії? Ви вже відклали гроші для компенсації, якщо з ними щось станеться? Чи вони свідомо йшли на ризик за великі гроші і їх не шкода?

Ну, то подумайте, скількох з них за цей час "обробили" російські спецслужби?

Мда, майже війна, про яку ви так переконливо розповідаєте міжнародній аудиторії ну ніяк не вписується у факт існування дипвідносин з Росією і робить вас, ну, як так би м'якше сказати, щоб не образити, — непослідовними.

Але це все без толку пояснювати, якщо за рік не зрозуміли, — пару тисяч доларів, повставляємо шибки, прикрутимо нову табличку, зафарбуємо плями від яєць і фарби на стінах, і вйо до дружби з Росією!

А вона, як бачите, нічого не забуває.

Читайте також: Погром посольства Украины в Ростове — постановка для СМИ