Щоправда, урочисте зобов'язання він склав через відеозв'язок, оскільки зараз перебуває в Бельгії, передає El Mundo.

Та юристи застерігають, що присягу Пучдемона можна вважати нелегітимною, оскільки кандидат має особисто бути присутнім на такій церемонії. На їхню думку, аби очолити уряд Каталонії, кандидат особисто має брати участь у дебатах в парламенті для "гарантії принципу безпосередності, щоб усі учасники могли бачити, чути і розуміти розвиток дискусії".

Читайте також: Партію Пучдемона визнали винною у корупції: назвали причину

Юристи наголосили, що Пучдемон на посаді глави регіону міг би делегувати своє право голосу лише у разі проблем зі здоров’ям чи необхідності догляду за дитиною. Але його перебування в іншій країні не підпадає під перелік винятків.

Нагадаємо, наприкінці грудня в Каталонії відбулись позачергові парламентські вибори. Перемогу здобули партії, які підтримують незалежність регіону від Іспанії. Представники цих політичних сил заявили, що прагнуть переобрання Карлеса Пучдемона главою регіону. Для цього він має отримати депутатський мандат. Однак, у Мадриді запевнили, що не дозволять Пучдемону вдруге очолити уряд Каталонії. І пригрозили арештом, якщо він повернеться до Іспанії.