За кілька десятків років Україна стане схожою на Австралію. Про це з посиланням на дослідження "BBC-Україна" заявив голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий.

Важливо Світу потрібно готуватися до аномальної спеки, – вчені

Зміни у порах року

  • Літо

Клімат в Україні поступово ставатиме теплішим та сухішим. Територія перетворюватиметься на пустелю з південного сходу на північний захід. Через це літо стане спекотним та сухим. Водночас довгі посушливі періоди чергуватимуться з короткими, але сильними зливами.

  • Зима

Зима в Україні стане нестабільною. Синоптики радять готуватися до "температурних гойдалок". Справжньої сніжної зими буде ставати все менше, однак періодами до нас надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильними снігопадами.

Аномальні природні явища

Стихійні лиха стануть звичними для українців. Посуха та сильні вітри викликатимуть пилові бурі. Непередбачуваний клімат призведе до збільшення пожеж, посух, торнадо, буревіїв, та сильних опадів.

  • Втрата чорноземів

Через кліматичні зміни, більшість знаменитих українських чорноземів перетворяться на зону "ризикованого землеробства". Замість сої та кукурудзи, Україна зможе вирощувати лише пшеницю та соняшники.

Цікаво Кримінальні справи розлетілись: на Миколаївщині буря знесла дах будівлі суду – фото, відео

В Україну приповзуть отруйні змії

Зміна умов існування призведе до міграції флори та фауни. За словами Ялового, до нас вже переселилися рожеві пелікани, шакали та степові лисиці з Центральної Азії. Зовсім скоро фауну України можуть поповнити:

  • нові види отруйних змій,
  • суходільні черепахи,
  • багато комах та птахів.

Нові хвороби

Потепління загрожує поширенню в Україні хвороб. Нові види тварин, птахів та комах можуть розповсюджувати пташиний грип, гарячку східного Нілу, хворобу Лайма та сказ.