Про це повідомили британські розвідники. За їхніми даними, цей крок свідчить про те, що Кремль подвоює ресурси для Росгвардії як однієї з ключових організацій для забезпечення безпеки режиму.

Зверніть увагу Путін посилює Росгвардію: у Зеленського пояснили, навіщо диктатору ще одна армія у Росії

Чому Путін озброїв Росгвардію важкою технікою

Відомо, що розгалужена організація, яка налічує до 200 000 військовослужбовців на передовій, Росгвардія була створена в сучасному вигляді у 2016 році і очолюється колишнім охоронцем Путіна Віктором Золотовим.

Рішення посилити сили було ухвалено після невдалого заколоту ПВК "Вагнера" у червні 2023 року,
– заявили розвідники.

На їх думку, попри твердження Золотова, що його сили "відмінно" показали себе під час заколоту, немає жодних доказів того, що Росгвардія здійснила якісь ефективні дії проти "Вагнера". Хоча це була саме та внутрішньобезпекова загроза, для реагування на яку ця структура була створена.

"Оскільки Золотов раніше припускав, що важка техніка повинна включати артилерію та ударні вертольоти, цей крок свідчить про те, що Кремль подвоює ресурси для Росгвардії як однієї з ключових організацій для забезпечення безпеки режиму", – підкреслили у розвідці Британії.

Що цьому передувало

  • Владімір Путін після заколоту Пригожина готує нову армію для внутрішнього використання. Однак ця армія також поверне зброю у бік Кремля.
  • Михайло Подоляк звернув увагу на те, що Путін посилює Росгвардію, передаючи туди важке озброєння і спецназ. Як каже радник глави ОП, Путін хоче, щоб Росгвардія захищала його.
  • За словами Подоляка, причиною, через яку навіть Росгвардія повстане проти керівника Кремля, є те, що в Росії люблять "сильного царя", яким Путін вже не є.