Про це йдеться в публікації Путіна в північнокорейській газеті "Нодон синмун", яку опублікував сайт Кремля.

Дивіться також Цілі різні: навіщо Путін зібрався до Північної Кореї та В'єтнаму

Що написав Путін у статті

Глава Кремля заявив, що Росія "високо цінує тверду підтримку КНДР" у проведенні війни проти України та солідарність цієї країни з Росією із ключових міжнародних питань.

Звісно, не обійшлося і без повторень своїх традиційних наративів про те, що США "роблять все, щоб затягнути та з більшою силою розпалити" війну в Україні та нібито відкидають усі "спроби мирного врегулювання ситуації", в той час, як країна-агресор нібито "була та буде відкрита для рівноправного діалогу з усіх, найскладніших питань".

Не обійшовся очільник Кремля і без звинувачень. Так, Путін звинуватив "противників" Росії в тому, що вони "дозволяють і фактично підштовхують використовувати сучасну західну зброю та техніку для завдання ударів по російській території". При цьому, за твердженням російського диктатора, найчастіше такі удари нібито завдаються "по мирних цілях".

Він заявив, що Росія підтримуватиме КНДР, а також готова "до тісної взаємодії, щоб зробити міжнародні відносини більш демократичними та стабільними". Зокрема, для цього планується "вибудовувати архітектуру рівної та неподільної безпеки в Євразії".

Зауважимо, що Путін, як оголосив раніше Кремль, вирушить до КНДР із візитом 18 – 19 червня. Відомо, що в КНДР вже посилено готуються до прибуття російського лідера в країну. Зокрема, у центрі північнокорейської столиці розвісили російські прапори та портрети Путіна.

В КНДР чекають прибуття Путіна: дивіться відео

Генсек НАТО розповів, про що свідчить візит Путіна в КНДР

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що анонсований Кремлем візит Володимира Путіна до Північної Кореї свідчить про те, що Росія все більше залежить від авторитарних країн.
  • Про це він сказав під час виступу в аналітичному центрі Wilson Center у Вашингтоні 17 червня
  • "Їхніми (Росії – 24 Канал) найближчими друзями та найбільшими прихильниками російських військових зусиль, загарбницької війни, є Північна Корея, Іран і Китай", – додав він.
  • На запитання, які дії може вжити НАТО у зв'язку зі співпрацею цієї "вісі зла", Столтенберг нагадав, що проти Північної Кореї вже наклали багато санкцій. "Проблема в тому, що Росія зараз порушує ці санкції", – зазначив генсек. Він зазначив, що Північна Корея вже поставила до Росії один мільйон снарядів, й цей потік зброї продовжується.