Путін почав планувати військові дії проти України давно – більше десяти років тому, ще до першого Майдану, – написав Ілларіонов на сайті "Новое время".

"Ще в квітні цього року він розраховував встановити над половиною України військовий контроль. Зараз розуміє, що окупація такої території неможлива. Тому намагається підкупити українських політиків і чиновників так само, як робив це з колишніми керівниками України", — зазначив він.

Крім того, екс-радник Путіна відзначив історичну роль Майдану для України і всього світу.

Майдан – це грандіозна перемога громадянського суспільства. Жодна країна світу не скоювала такої революції. Це викликає щире захоплення і величезне бажання допомогти. Перемога Майдану – дуже важливий, але тільки перший крок. Треба зробити ще два невеликих кроки – перемогти Путіна у війні й провести реформи в країні. Саме в Україні сьогодні вирішується доля світу. Якщо ви не утримаєтеся, якщо програєте в цих двох війнах проти агресора та економічної й державної неефективності, то загальна ситуація у світі погіршиться неймовірно, – вважає Ілларіонов.

Нагадаємо, що раніше Андрій Ілларіонов також заявив, що "Путін вирішив воювати з Україною, і вплинути на нього тепер практично неможливо".