На думку фахівців з кібербезпеки, злам листування штабу Макрона має "відбитки пальців" групи, пов'язаної з військовою розвідкою Росії, повідомляє The Washington Post.

Що найбільше вражає в цій операції – це не ефект, а її цілковита зухвалість. Росіяни, які брали участь в атаці, схоже, навіть не хотіли приховати свої особистості. Так, за словами експертів, один із них користувався російською версією програми Excel. Ніби режим Володимира Путіна хотів чітко дати зрозуміти західній демократії: ми можемо зламувати ваші виборчі системи і не соромимося робити це відкрито,
– йдеться в статті.

На думку видання, "необхідно, щоб Європа рішуче і ефективно відповіла на ці посягання. Парламентські розслідування зломів документів Національного комітету Демократичної партії США і президентської кампанії Гілларі Клінтон, які, як вважають американські спецслужби, теж ведуть до російської розвідки, повинні бути всеосяжними, а результати мають стати публічними".

Читайте також: Макрон потрапив під атаку російських хакерів, які раніше атакували Клінтон, – ЗМІ

"Операції Москви проваляться, коли західна громадськість зрозуміє, що вони є холодною війною, здійснюваною засобами XXI століття", – підсумовує видання.

Нагадаємо, 6 травня стало відомо, що штаб кандидата у президенти Франції Еммануеля Макрона зазнав масивної хакерської атаки. Хакери, зокрема, викрали та опублікували велику кількість електронних листів штабу.

WikiLeaks повідомляє, що електронну скриньку Макрона зламав хакер, який може бути громадянином Росії.