Про це повідомляє "Интерфакс".

Нагадаємо, на вимогу влади США про закриття дипломатичних установ Росії, російські дипломатичні співробітники у Вашингтоні покинули дві будівлі, а також – консульство в Сан-Франциско. Росія назвала закриття своїх трьох дипустанов у США "ворожим актом".

Це явне порушення майнових прав російської сторони. Тому для початку дам доручення МЗС звернутися до суду. Подивимося, як ефективно працює розхвалена американська судова система,
– сказав Путін на прес-конференції.

Читайте також: Працівники консульства Росії у США просять політпритулку в Сполучених Штатах

Окрім того, російський президент назвав сході дії США безпрецедентними. Путін зазначив, що є випускником юридичного факультету, і нагадав, що право власності складається з трьох елементів: права володіння, користування і розпорядження.

"Американська сторона позбавила російську державу права користуватися нашим майном", – сказав президент Росії.

Він також заявив, що Росія залишає за собою право скоротити чисельність американських дипустанов до повного паритету зі штатом російських диппредставників у США, але поки що не робитиме цього.

"Строго кажучи, якщо вже говорити про повний паритет, то це не 455 дипломатів США в Москві, а мінус 155. Тож ми залишаємо за собою право схвалити рішення і по цій кількості американських дипломатів у Москві. Але ми поки що не будемо цього робити. Подивимося, як буде ситуація розвиватися далі", – розповів Путін.