Про це сказав у коментарі Uainfo.org політолог Володимир Цибулько.

"Всі минулі роки у депутатів не вистачало відповідної політичної волі та готовності приймати настільки радикальні рішення, ба навіть гірше — ціною дрібних, але принципових поступок політичний клас загравав з потенційним агресором. Особливо ВО "Свобода", яка за своєю ідеологією мала би ставити питання очищення від комуністичних атавізмів як пріоритетне, віддала перевагу економічним питанням. А її боротьба проти розвідки сланцевого газу взагалі співпала з інтересами"Газпрому"", — сказав він.

"До речі, в минулому парламенті "Свобода" мала удвічі більшу фракцію, аніж РПЛ, і навіть після початку російської агресії не стала піднімати питання десовєтізації", — додав Цибулько.

Експерт вважає, що боротьба партії Ляшка за ідеологічні питання може сприятливо вплинути на рейтинги партії під час місцевих виборів.

"Успішна боротьба Радикальної партії за ідеологічно важливі питання, за ідентифікаційні маркери може знайти вдячний відгук на місцевих виборах у Західній та Центральній Україні вже восени 2015 року, і вже новообрані місцеві ради повинні будуть реалізувати прийнятий Верховною Радою закон — зайнятися перейменуваннями топографічних назв, контролем над дотриманням заборон на пропаганду комуністичної ідеології тощо. Тут Ляшко має залишатися послідовним — реалізувати подібний закон якнайповніше може лише політсила, котра його вносила. Інші просто не розуміють його цінності", — вважає експерт.

Нагадаємо, що минулого тижня Верховна Рада України прийняла закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки (автор — Ляшко та група депутатів), а також закон про правовий статус та вшанування пам'яті борців за Незалежність України у ХХ столітті (автор — член фракції Радикальної партії Шухевич).

"Авторство Юрія Шухевича під таким законопроектом — найкраща данина пам’яті борців за Незалежність України, справа батька довершена сином! Якщо радикали зможуть привити виборцеві відчуття, що саме ця партія доведе боротьбу поколінь українців до успішного результату — питання політичного довголіття партії забезпечене!" — додав Цибулько.