Загалом під час нічної російської атаки 7 червня Повітряні сили відзвітували про збиття 5 російських Х-101/Х-555. Тієї ж ночі ворог застосував і близько п'яти десятків безпілотників типу "Шахед".

До теми Летюча смерть: що відомо про ракети Х-101, якими Росія атакувала Україну 7 червня

Ворог застосував касетні Х-101 під час останнього обстрілу

Офіцер ЗСУ у телеграм-каналі "Полковник ГШ" повідомив, що перша бойова частина ракети залишилася осколково-фугасною. А ось інша – стала касетною.

Автор каналу відзначає, що ця модернізація Х-101 стала четвертою за час повномасштабної війни.

Росіяни могли атакувати Україну касетною Х-101
Російська армія атакувала Україну касетною Х-101 / Фото з телеграм-каналу "Полковник ГШ"

Наразі Х-101 має 4 версії:

  • версія 1.0 має оптику з однією лінзою;
  • версія 2.0 має оптику з трьома лінзами, оснащена бортовою станцією РЕБ та системою відстрілу диполем;
  • версія 3.0 має подвійну бойову частину;
  • версія 4.0 має подвійну касетну бойову частину.


Елемент бойової частини Х-101 / Фото з телеграм-каналу "Полковник ГШ"

Журналісти Defense Express припустили, що ракети Х-101 з касетною бойовою частиною ворог буде використовувати передусім для обстрілів українських аеродромів. У виданні наголосили, що наразі невідомо, як активно ворог використовує ці ракети для терористичних обстрілів України і як у відсотковому відношенні розподіляється виробництво ракет з різними бойовими частинами.

Автор каналу "Полковник ГШ" також зазначив, що раніше серед російського арсеналу дозвукових ракет касетну частину мала лише Х-59.

Як прокоментували застосування цієї ракети у Повітряних силах

У коментарі 24 Каналу речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш зазначив, що поки не може підтвердити застосування касетної ракети Х-101 російськими загарбниками.

Ми не знаємо, що це за ракета. Прокоментувати цю інформацію має Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Після цього стане зрозуміло, що це була за ракета і її деталі,
– сказав Євлаш.

Він також наголосив, що Повітряні сили не відповідають за те, який саме це був тип ворожої ракети. Адже для військових це лише ціль, і вони збивають всі ворожі цілі, які виявляють на території нашої держави.